Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67923.23
0.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3742.7
-1.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
-0.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595
-0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche Ağındaki Bitcoin Miktarı Lightning Network’ü Geçti!

Kilitli Bitcoin miktarı alt ağlarda yükselmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Avalanche Ağındaki Bitcoin Miktarı Lightning Network’ü Geçti!

Avalanche ağında BTC’nin desteklenmesinden sonra her geçen gün ağdaki BTC miktarı artmaya devam ediyor. Öyle ki Avalanche ağındaki BTC miktarı, Bitcoin’in kendi ağı sayılan Lightning Network’ü geçti.

Avalanche ağının köprülenmiş BTC’nin (BTC.b) desteklemeye başlamasından sonra ağdaki BTC.b miktarı büyük oranda artmaya başladı. Avalanche ağındaki BTC.b toplam kilitli değeri (TVL) kısa sürede Lightning Network’teki TVL değerini aştı.

728×90 muhabbit - Avalanche Ağındaki Bitcoin Miktarı Lightning Network'ü Geçti!300x250 muhabbit - Avalanche Ağındaki Bitcoin Miktarı Lightning Network'ü Geçti!

Clark Moody Bitcoin sitesinden alınan verilere göre Lightning Network ağı üzerindeki kilitli BTC miktarı 3.554 adreste toplamda 5.248 Bitcoin (120 milyon dolar civarında). Snowtrace.io’dan alınan verilere göre ise AVAX ağındaki BTC.b miktarı 125,5 milyon doları geçti.

Avalanche destekçileri bu durumu bir başarı olarak nitelendirdi. Çünkü Lightning Network’teki TVL miktarının bu seviyeye ulaşması 5 yıl sürmüştü. Ancak, Avalanche ağı bu değere kısa sürede ulaştı. Bu durum, AVAX destekçileri tarafında da Twitter üzerinde büyük bir sevinçle karşılaştı. Kullanıcılar, Twitter’da AVAX ağının LN’den daha hızlı ve ucuz olduğunu ve bu konuda tüm Avalanche takımlarına saygı duyduklarını iletti.

Wrapped (köprülenmiş yada sarılmış) Bitcoin miktarlarına bakıldığında en faza Ethereum ağında gözüküyor. Genel olarak sayılara baktığımızda ise sonuç şu şekilde:

  • Ethereum: 179,697 WBTC 
  • Binance Smart Chain (BSC): 52.888,86 BTCB
  • Avalanche: 5.580,20 BTC.b
  • Lightning Network: 5.248 BTC
  • Blockstream’s Liquid Network: 3.564 BTC
  • RSK Network: 3.496 RBTC

Farklı ağlarda Bitcoin nasıl kullanılmaya başlandı?

Bitcoin, birçok blok zinciri ve yan ağa ev sahipliği yapıyor. Bu sayı 2017 yılında yüksek oranda artmaya başladı. Ancak 2019 yılında WBTC’nin çıkmasıyla BTC’nin kullanım alanları da artmaya başladı. WBTC’nin asıl çıkarılma amacı işlemlerin daha hızlı sonuca ulaşması ve işlem ücretlerinin düşürülmesiydi. Ancak 2020 yılında WBTC’nin Ethereum ağında sık kullanılması sonrasında Ethereum ağındaki işlem ücretleri rekor seviyelere çıktı. 2021 Mayıs ayında ortalama bir ETH işlem ücreti 40 dolar civarındaydı.

Sonuç olarak köprülenmiş Bitcoin’ler Lightning Network ve Ethereum dışındaki alternatif blok zincirlerine taşınmaya başlandı. AVAX ağında BTC.b’nin miktarının artması kripto para destekçileri tarafından alternatif bir zincirde BTC’nin sabitlenmiş bir versiyonunu kullanmada değer bulduğunu gösteriyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar