Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70000.01
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785.71
4.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.92
3.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $616.9
4.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche Avax, Durango ağ yükseltmesi 6 Mart’ta!

Clock
Paylaş
Avalanche Avax, Durango ağ yükseltmesi 6 Mart’ta!

Avalanche’ın Durango ağ yükseltmesi, ilk olarak 13 Şubat’ta Fuji Testnet’te başarıyla etkinleşti. Şimdi yükseltme, Avalanche mainnet’te 6 Mart’ta gerçekleşecek. Artık wallet.avax.network adresindeki staking işlemleri sona erecek ve cüzdanın kullandığı staking txn türleri kullanımdan kalkacak.

Bundan sonra kullanıcılar, Avalanche Avax’ın tarayıcı uzantılı ve Bitcoin blok zinciri ile birlikte Ethereum ve EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu tüm blok zincirlerini destekleyen Core Wallet‘ı kullanacaklar.

728×90 muhabbit - Avalanche Avax, Durango ağ yükseltmesi 6 Mart'ta!300x250 muhabbit - Avalanche Avax, Durango ağ yükseltmesi 6 Mart'ta!

Yeterli stake işlemi yükseltmeyi desteklerse, Durango 6 Mart 2024 günü TSİ 19.00’da Mainnet’te aktif olacak. Bu yükseltme ile Avalanche Warp Messaging özelliği artık EVM’de olacak. Avalanche Warp Messaging (AWM), subnet’lerin birbirleriyle etkileşime geçebilmesi için zincirler arası mesajlaşma özelliğidir. Bu yüzden yükseltmeye aynı zamanda Subnet-EVM Durango yükseltmesi de denilmektedir.

Ayrıca, bu yükseltme ile Ethereum Şangay Yükseltmesi desteklenecek ve Ethereum ile akıllı sözleşme uyumluluğu sağlanacak.

Diğer teknik detaylar için kaynak: Avax.network

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar