Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63221.03
2.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3473.81
1.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.48
-2.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.8
1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 10.05.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 10.05.2022

Herkese iyi akşamlar, malum kripto para piyasası son birkaç gündür soluksuz bir şekilde düşmekteydi. Bugünkü yükselişlerle kripto para yatırımcıları biraz nefes almış oldu. AVAX da güçlü desteklerinden birine geldi ve buradan tepki aldı. Şimdi bu aldığı tepki yeterli mi veya trendi döndürür mü bunları tartışalım.

Binance BannerBinance Banner

AVAX Fiyat 10 Mayıs 2022

Avalanche gün içerisinde 50 dolar seviyesini görse de şu an 45.68 dolar seviyesinden işlem görüyor.

AVAX Grafik 10 Mayıs 2022

Avalanche AVAX fiyat grafiği 10.05.2022. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında işlem gören AVAX süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 10 Mayıs 2022

Grafikteki yeşil bölgeler AVAX grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bir önceki AVAX analizlerimde 52 dolar bölgesini kullanmaktaydım. Son fiyat hareketlerinden sonra burayı 55 dolar olarak güncelledim.

Dün yaşanan UST krizi ile birlikte kripto para piyasalarında oldukça büyük düşüşler yaşadık. Bu düşüşle birlikte birçok coin orta/uzun vadedeki önemli desteklerini kırdılar ve alt destek seviyelerine indiler.

AVAX özelinde baktığımız zaman fiyatın yaklaşık %20 değer kaybedip 40 dolar bölgesindeki destek seviyesine indiğini görmekteyiz. Bu hareket gerçekleşirken de Bitcoin 30.000 dolar seviyesini test etmişti. AVAX 40 dolar bölgesini test ettikten sonra 50 dolar seviyesine kadar yükselerek uzun vadede küçük bir düzeltme yaptığını söyleyebiliriz.

Avalanche AVAX fiyat grafiği 10.05.2022. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Daha küçük zaman diliminde grafiğe baktığımızda ise henüz herhangi bir dönüş formasyonunun oluşmadığını görmekteyiz. Ancak bu demek değildir ki artık bir formasyon oluşamaz. Muhtemelen önümüzdeki 2-3 gün içerisinde buradaki yapı belli olacaktır diye düşünüyorum.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar