Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50948.52
-2.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2896.53
-1.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.75
-6.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.3
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 12.08.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 12.08.2022

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Avalanche (Avax) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Son zamanlarda Avax grafiğinde oldukça hoşuma giden gelişmeler yaşanıyor, bu yazıda bunları sizlere aktaracağım.

AVAX Fiyat 12 Ağustos 2022

Avax geçtiğimiz günlerde 30 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak burada pek tutunamayarak tekrar 30 dolar bölgesinin altına geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 28,80 dolar bölgesinden işlem görüyor.

Binance BannerBinance Banner

AVAX Grafik 12 Ağustos 2022

Avalanche AVAX fiyat grafiği 12.08.2022. 6 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli Avalanche (AVAX) süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 12 Ağustos 2022

Bugünkü yazımda destek ve dirençlerden çok uzun vadedeki genel görünümden bahsedeceğim. Fiyat 21 dolar bölgesini kırdıktan sonra güzel bir yükseliş gösterdi. Bu hareket ile beraber fiyatın artık burnunu kaldırdığını söyleyebiliriz.

Fiyat geçtiğimiz yıldan bu yana hızlı bir şekilde düşüş gösteriyordu. Hem düşüşler hem de bu düşüşlerin düzeltmeleri oldukça hızlı olmaktaydı. Ancak son 2-3 aylık döneme baktığımızda fiyatın biraz durulduğunu görmekteyiz. Bununla beraber yukarıda bahsettiğim yükseliş hareketi ile birlikte bir çanak yapısı oluştuğunu görmekteyiz. Buradaki güzel durum şu, bu saydığım hareketler dönüş göstergesidir. Uzun vade için artık fiyatın toparlanma belirtileri olduğunu gösterir.

Burada şunu unutmamak lazım, kısa ve uzun vade birbirinden farklı hareketler oluşabilir. Yani uzun vadede işler olumlu ilerlerken kısa vadede düşüşler görmemiz olasıdır. Şu an için 21 dolar bölgesinin güçlü ve önemli bir destek bölgesi olduğunu düşünüyorum.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar