Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61871.79
1.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2993.2
0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.62
-1.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.6
-0.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 16.03.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 16.03.2021

Yaklaşık 20 gündür Avalanche fiyat analizi yazısı hazırlamadığımı görünce hemen bugün onu hazırlayayım dedim. AVAX takip ettiğim coinlerden biri, teknik analiz konusunda da güzel hareketler sergiliyor. Burada şunu kastediyorum bazı coinleri analiz etmek veya hareketini kestirmek oldukça zordur ama Avax’da bunun nispeten daha öngörülebilir olduğunu düşünmekteyim. Şimdi fiyat grafiği kısmına geçelim.

728×90 muhabbit - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 16.03.2021300x250 muhabbit - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 16.03.2021
0I87iCH6 - Avalanche AVAX Fiyat Analizi 16.03.2021
Avalanche AVAX fiyat grafiği 16.03.2021. 2 saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır

Grafikteki yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Bu bölgeleri büyük zaman dilimi için hazırladığımdan biraz geniş gelebilir. ama genel durumu anlamak için harika çalıştıklarını düşünüyorum. Önceki fiyat analizi yazıma okumuşsanız onlarda da aynı bölgeleri kullandığımı fark etmişsinizdir zaten.

Grafikte iki tane trend bulunmakta. Kırmızı olan küçük zaman dilimindeki bir trend ve kırıp retest yaptığını görmekteyiz. Bu trend hareketiyle direnç noktasını tekrar test edeceğini düşünüyorum. Ancak spotta işlem yapanlar için o aralık muhtemelen oldukça küçük olacaktır. Diğer trendimiz ise yükselen bir trend(mavi). Fiyatın bu trende birkaç kez test ettiğini görmekteyiz. Bu da trendin güvenilirliğini arttırmaktadır. Ancak burada şöyle bir durum söz konusu bu trendin açısı oldukça düşük. Bundan dolayı bu trend kırılsa dahi etkisi veya ilk hedefinin büyük olacağını pek düşünmüyorum.

Genel olarak toparlayacak olursam, 59 dolardan sonra yaşadığı düşüş artık yavaşlamış gibi duruyor. 33 dolar banındaki direnç bölgesi de test edilmeye başlanmış. Bunlara bakınca fiyat üzerindeki satış baskısının azaldığını düşünmekteyim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar