Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60370.93
5.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3279.94
1.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.13
-2.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.1
3.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Fiyat Analizi 25.01.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 25.01.2022

Herkese iyi akşamlar bu akşamki yazımda Avalanche fiyat grafiğini inceleyeceğim. Kripto para piyasasında bir çok altcoin grafiğine baktığımda hemen hemen hepsinde ikili dip ihtimalleri gördüm. Özellikle “ihtimal” diyorum çünkü bunlar henüz neckline bölgelerini kırıp formasyonu tamamlamamışlar. AVAX’ı sizlerle paylaşmamın sebebi ise grafiği biraz daha yalın olduğu için onu tercih ettim.

Binance BannerBinance Banner

AVAX Fiyat 24 Ocak 2022

Kripto para piyasasında birkaç gündür süren düşüşlerin etkisiyle AVAX 53 dolar seviyesine kadar geriledi. Şimdilik oradan tepki almış durumda. Yazıyı hazırladığım saatte 67.5 dolar seviyesinden işlem görmekte.

AVAX Grafik 24 Ocak 2022

Avalanche AVAX fiyat grafiği 24.01.2022. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli Avalanche süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik saatlik ayarlarda olup TradingView’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 24 Ocak 2022

Grafikteki yeşil bölgeler AVAX grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgeleridir. Fiyatın ilk düşüşte 52 dolardaki destek seviyesine temas ettiğini görmekteyiz. Ancak ikinci harekette bu desteğe inmemiş. Bunu bir kenara bırakırsak bugün bizim için önemli olan yer 66,5 dolar seviyesindeki bölge. Grafiğe baktığımızda mükemmel olmasa da bir ikili dip olduğunu görmekteyiz ve yukarıda bahsettiği 66,5 dolar bölgesi bu formasyonun neckline bölgesi. Yani formasyonun aktif olması için bu bölgeyi kırması gerekmektedir. Eğer bu bölgeyi kırabilirse ilk hedef olarak 72 dolar bölgesini beklemeyi düşünüyorum. Bunlara ek olarak sağ taraftaki harekette bir yükselen trend olduğunu görmekteyiz. Bu trendi de daha küçük zaman dilimindeki işlemler için kullanacağım.

AVAX Yorum 24 Ocak 2022

Aslında normal şartlarda olsa böyle bir grafikte korkusuzca işleme girerdim. Ancak son günlerde piyasadaki düşüşler öyle bir hale soktu ki beni işleme girme konusunda oldukça çekingen davranıyorum. Biraz daha bekleyip direnç kırılacak mı onu bekleyeceğim.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar