Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64289.42
-0.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.01
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.4
-0.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.6
-0.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Avalanche AVAX Kritik Seviyede

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Avalanche’ı inceliyoruz. Avalanche grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Avalanche AVAX Kritik Seviyede

Herkese iyi akşamlar, bugünkü yazımda Avalanche (AVAX) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Geçtiğimiz haftadan itibaren kripto para piyasası oldukça kötü bir dönemden geçiyor. AVAX da bu kötü süreçten nasibini almış durumda. AVAX fiyatı için 20 dolar üzerini konuşurken bir anda “acaba 10 dolar seviyesi gelir mi?” demeye başladık. Bi yandan bu durum aslında kripto para piyasasının özeti gibi aslında.

728×90 muhabbit - Avalanche AVAX Kritik Seviyede300x250 muhabbit - Avalanche AVAX Kritik Seviyede

AVAX Fiyat 14 Kasım 2022

Yazının başında da dediğim gibi yaklaşık 10 gün önce AVAX için 20 doların üzerini konuşuyorduk. Hatta fiyat 20 dolar seviyesini aştığı da olmuştu. Ancak sonrasında patlak veren olaylar sebebiyle bir çok coin düşmeye başladı. AVAx da bu süre zarfında 12 dolar bölgesine kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 13 dolar bölgesinden işlem görüyor.

AVAX Grafik 14 Kasım 2022

mSDw7sqf - Avalanche AVAX Kritik Seviyede
Avalanche AVAX fiyat grafiği 14.11.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasında listeli Avalanche (AVAX) süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik günlük zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

AVAX Analiz 14 Kasım 2022

Grafikteki yeşil bölgeler uzun vadeye ait destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bugün 14 bölgesininin üzerinde duracağız. Burası aslında güçlü bir destek bölgesiydi ve fiyat uzun zamandır bu bölgenin üzerinde tutunmayı başarmıştı. Ancak yaşanan genel düşüşler ile birlikte AVAX bu bölgenin altına sarktı. Haliyle fiyatın bu bölgenin altına sarkması tehlike çanlarını çalmaya başladı. Çünkü orta uzun vadede bakacak olursak bir alt destek seviyesi 10 dolar civarında yani yaklaşık %30 aşağıda. Bu oran da yatırımcılar için oldukça büyük bir oran. Fiyatın tekrar 14 dolar bölgesinin üzerine çıkması tehlikeyi azaltacağını düşünüyorum. Yoksa bir süre daha kırmızı mumları izlemeye devam edebiliriz.

Daha fazla AVAX analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde AVAX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar