Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65720.01
-1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3542.25
-1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.53
-5.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.9
-0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche Foundation, Muhabbit Capital ile İş Birliği Yaptı!

Bugün Avalanche ve Muhabbit Capital’ın ortaklığı, Türkiye’nin Blockchain alanında daha da gelişmesine vesile olacak!

Clock
Paylaş
Avalanche Foundation, Muhabbit Capital ile İş Birliği Yaptı!

Yenilikçi teknolojisi ile adından sıklıkla bahsettiren Avalanche, Bölgesel Girişim Sermayeleri programı kapsamında ülkemizin ilk blok zinciri girişim sermayesi olan Muhabbit Capital ile partner oldu. Partnerlik kapsamında Muhabbit Capital; Avalanche Foundation adına belirlenen bir miktar fonu kullanarak, Avalanche foundation adına yatırım yapabilecek.

728×90 muhabbit - Avalanche Foundation, Muhabbit Capital ile İş Birliği Yaptı!300x250 muhabbit - Avalanche Foundation, Muhabbit Capital ile İş Birliği Yaptı!

Anlaşma Ne İfade Ediyor?

Spekülasyon yerine teknolojik gelişmeyi ve adaptasyonu kendilerine motto edinen iki kurumun partnerliği; Avalanche teknolojisini kullanacak yazılımcılara, ekstra bir teşvik paketi olarak değerlendirilebilir. Diğer taraftan, platformların ülkeler bazında sahaya inip yazılımcı devşirmesi de alternatif akıllı sözleşme platformlarının ve bilhassa rekabetin arttığı şu dönemlerde oldukça önemli.

Yakın zamanda aynı vizyon ile düzenlenen AvalancheHacks‘e göz atın.

Türkiye, Neden Önemli?

Türkiye, globalde kripto paralar konusunda en ilgili ülkelerden biri. Bireysel olarak yatırım yapan birçok Türk vatandaşı olmakla beraber; aynı zamanda, dünya genelinde bu alanda tanınmış uzmanlara sahip. Ayrıca genç nüfusun çokluğu adaptasyonun daha kolay olmasını sağlıyor. Diğer taraftan ülkemiz yazılımcılar açısında da oldukça zengin. Özellikle oyun alanındaki yatırımlarımızla kendimizden söz ettirirken, GameFi’ın bu kadar popüler olduğu kripto para ekosisteminde elbette ülkemiz yazılımcılarına da yer var. 

Bu Ortaklığın, Türkiye’ye Nasıl Bir Etkisi Olacak?

Bugün Avalanche ve Muhabbit Capital ortaklığı, Türkiye’nin blockchain alanında daha da gelişmesine vesile olacak! Spekülasyonla ilerleyen marketin geliştirmeye doğru kaymasına yardımcı olmasını umut ediyoruz.

Muhabbit Capital Nedir?

Muhabbit, 2017 yılında Türkiye’de kuruldu. Bünyenin içinden doğan Muhabbit Capital ise 2021 yılında kuruldu. Türkiye’nin ilk Blockchain topluluğu olmasıyla tanınan Muhabbit ”merkezi olmayan bir gelecek” mottosuyla yola çıktı. 

Blockchain dünyasının bu yenilikçi topluluğu, çeşitli sosyal medya kanallarını kullanarak girişimcilere danışmanlık vermenin yanı sıra; doğru, güvenilir kaynakları elde etmeleri konusunda yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor!

Kripto Para Piyasasında ”Sayılarla Türkiye”

Kripto para piyasasında, Türkiye’nin en ilgili ülkelerden biri olduğunu söylemiştik. Ülkemizde kullanıcılar tarafından en sık kullanılan borsalardaki totalde yapılan işlem hacmi ve miktarı hakkındaki bilgiler: (Sayılar 9 Aralık 2021 tarihinde yapılan işlemlere göre alınmıştır.)

Dünya genelinde yaklaşık olarak 2 trilyon dolar üzerinde işlem yapılırken, 24 saat içinde yapılan işlem hacmi 100 milyar doları geçmiş durumda.

Türkiye’de kullanıcıların en sık kullandığı kripto para borsalarına baktığımızda 24 saat içinde yapılan işlem hacmi ile ilgili ortalama sayılar ise şöyle;

Binance: 321 milyon dolarlık işlem yapılırken,

BTC Türk: 438 milyon dolarlık,

Paribu: 275 milyon dolarlık işlem yapıldı. (Sayılar, yaklaşık olarak verilmiştir. Lütfen linkten güncel haline bakınız.)

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar