Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60030.77
2.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.24
1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.12
0.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar

DeFi ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Avalanche Rush programında yeni teşvik paketi açıklandı. 4 milyon dolarlık $AVAX sağlanacak.

Clock
Paylaş
Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar

Bugün (07.11.2022) yapılan açıklama ile Avalanche Foundation’ın; Avalanche Rush programı kapsamı altında merkeziyetsiz kripto para borsası GMX için 4 milyon dolarlık AVAX teşvik paketi duyuruldu.

Toplamda 180 milyon dolarlık bir fon içeren Avalanche Rush’ın amacı; merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarında likiditeyi artırarak ekosistemi güçlendirmek.

728×90 muhabbit - Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar300x250 muhabbit - Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla A’dan Z’ye DeFi

avalancherush 1200x600 - Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar

Avalanche Rush Hız Kesmiyor

Merkeziyetsiz kripto para borsası GMX üzerinde; spot ve perpetual futures işlemleri şu anda Avalanche ve diğer bir ölçeklenebilir protokol olan Arbitrum için destekleniyor.

Avalanche Foundation, yeni duyurulan teşvik paketi için şu açıklamalarda bulundu:

4 milyon dolarlık AVAX, bir aydan daha uzun sürecek bir zaman diliminde dağıtılacak. Bu dağıtıma GMX üzerinde geliştirme yapan partner platformlar da dahil edilecek.

GMX üzerinde geliştirme yapacak partner platformlar arasında TraderJoe, YieldYak ve Dopex gibi öne çıkan şirketler bulunuyor.

İlginizi çekebilir: DEX Nedir?

Avalanche YEDEK3 - Avalanche Rush Kapsamında GMX için 4 Milyon Dolarlık Teşvik Veriliyor! İşte Detaylar

Likidite Sağlayıcılarına Teşvik

GMX; diğer merkeziyetsiz kripto para borsaları (DEX) ile kıyaslandığında değişik bir token modeli kullanıyor. GMX’in modelinde likidite sağlayıcılarının zararları (impermanent loss) minimuma indiriliyor. Piyasada likidite sağlayıcılarının yalnızca Ekim 2022’de 100 milyon dolardan fazla kaybı bulunuyor ve GMX’in kullandığı model bu sebeple önem kazanıyor.

GMX modelinde; geçici kayıplar yerine likidite sağlayıcıları, GMX trader’ları karlı işlemde olduklarında ana sermayelerini kaybetme riskini alıyor. Trader’lar kayıp yaşadıklarında veya likide olduklarında ise, likidite sağlayıcıları trader’lardan alınan işlem ücretleri ile ödüllendiriliyor.

Sunulacak olan teşvik programı ile birlikte; GMX üzerinde likidite sağlayıcılarının alacağı riskin bir kısmı dengelenecek ve GMX’in getiri modellerinin üzerine yeni ürünler geliştirebilmeleri için partner protokollerin önü açılacak. 4 milyon dolarlık AVAX; birkaç ay içerisinde ödenecek ve katılımcılar, GMX’e likidite sağlamak ve partner platformların geliştireceği ürünleri kullanmaya teşvik edilecek.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar