Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51049.41
-2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2903.66
-1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
-6.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $363.8
1.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Avalaunch, Battle for Giostone AMA Etkinliği Tamamlandı! Battle for Giostone Hakkında Tüm Detaylar Açıklandı!

Avalaunch ve Battle for Giostone AMA etkinliğine dair tüm detaylar sizlerle.

Clock
Paylaş
Avalaunch, Battle for Giostone AMA Etkinliği Tamamlandı!  Battle for Giostone Hakkında Tüm Detaylar Açıklandı!

Avalaunch ve Battle for Giostone, bir AMA etkinliği düzenledi. AMA etkinliğinin konuğu, Battle for Giostone Kurucu Ortağı Theeban Siva oldu.

Sizler için AMA etkinliğinde sorulan soruları ve verilen cevapları derledik.

Binance BannerBinance Banner

Dave | Avalaunch

Merhaba Theeban Siva, hoş geldiniz. Nasılsınız?

Theeban Siva | Giostone

Hey Millet! Beni burada ağırladığınız için teşekkür ederim ve ben hazırım!

Dave | Avalaunch

Mükemmel. Bu AMA oturumuna kendiniz hakkında kısa bir giriş yaparak başlayalım. Kripto para alanına nasıl dahil oldunuz ve olaylar şu anki konumunuza nasıl yansıdı?

Theeban Siva | Giostone

Tabii ki! Ben Theeban veya 1437 olarak biliniyorum! Dota 2’den emekli olduğumda ve Axie Infinity’yi almaya karar verdiğimde kripto para sektörüne girdim. Mile ve ekibiyle aslında Axie ve Dota 2 aracılığıyla tanıştım!

Dave | Avalaunch

Dünya şampiyonu Axie oyuncusu ve profesyonel bir oyuncu. Mütevazı olmak istediğini biliyorum ama seninle övünmekte özgürüm.

Ekip nasıl bir araya geldi ve Battle for Giostone‘u inşa etmenin dönüm noktası neydi?

Theeban Siva | Giostone

Ekip, birbirini uzun zamandır tanıyan ve arkalarında birkaç başarılı proje bulunan insanlardan oluşuyor. Güven zaten hep vardı çünkü çekirdek ekip, çocukluklarından beri kelimenin tam anlamıyla birlikte büyüdüler ve becerilerini geliştirdiler. Eksik parça olduğumu hissediyorum ve Makedonya’daki ofise geldiğimde bana ailelerinin bir parçası gibi davrandıklarını gerçekten hissettim. Sanal bağlar, özellikle oyuncuları birleştirecek ve onları zaman, çaba ve becerileri için ödüllendirecek bir vizyon üzerinde çalışırken daha da güçlü arkadaşlıklar oluşturur.

Dave | Avalaunch

Evet, bu yapımda uzun bir zaman.

Anladım. Devam ediyoruz. Henüz farkında olmayan izleyicilerimiz için bize Battle for Giostone (Giostone Savaşı) hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Bu oyunu yaratma fikri nasıl ortaya çıktı?

Theeban Siva | Giostone

Giostone Savaşı bir MOBA oyunudur. Tarzı Dota 2’den ilham aldı ancak oyun, Dota ve League of Legends’a kıyasla farklı ve benzersiz. Oyunumuz, oyuncunun tercihine göre uyarlanabilen benzersiz kahramanlar kullanır. Şu anda diğer popüler MOBA oyunlarından farklı olarak, düşmanın üssünü yok etmenin yanı sıra ikincil bir kazanma koşulumuz var.

Dave | Avalaunch

Bir Esports MOBA türü olarak, her oyuncuya, becerilerine, takım arasındaki dinamiğe vb. bağlı olarak zaferi sağlamanın farklı yolları vardır. Bize oyundaki oyun mekaniği hakkında üst düzey bir genel bakış verebilir misiniz?

Theeban Siva | Giostone

Tipik MOBA’nın oldukça basit bir zafer koşulu vardır. Düşman üssüne yol açmanız ve onu yok etmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için dünyadaki herhangi bir stratejiyi kullanabilirsiniz ve asıl amaç bu. Örneğin Dota 2’de her iki takım da eşit olarak eşleşirse, bir oyun bir saat veya daha fazla sürebilir. Beceri veya stratejide büyük bir fark varsa, bazen 15 dakika sürebilir. Bizce bir maç için bir saat çok uzun, bu yüzden tamamen yeni bir şey uyguladık.

İşleri biraz daha ileri götürmek istedik. Tek bir zafer şartı yerine, tüm oyunların maksimum 30 dakika içinde tamamlanmasını sağlamak için bir tane daha şart ekledik. Böylece oyuncuların düşman üssünü yok etmek için 25 dakikası var. Bunu o zamana kadar yapmazlarsa, ejderha Gio hepsini, ölümüne savaşmaları gereken haritadaki bir ölüm maçı alanına çağırır.

Bu, oyuna daha da karmaşıklık katıyor çünkü bazı takımlar tüm maçı beklemek ve rakiplerini son savaşta mahvetmek isteyecek. Diğerleri işleri olabildiğince çabuk bitirmek ister. Rakibinizin taktiklerinin ne olacağını bilemeyeceğiniz için bu oyuna inanılmaz bir derinlik katıyor.

Dave | Avalaunch

Burada, dengenin oldukça dikkate alınması gereken bir unsur olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili deneyim payınızın olduğunu biliyorum. Blok zincirinde hâlihazırda mevcut olan birkaç Web3 oyunuyla, Battle of Giostone nasıl rekabetçi kalmayı ve kullanıcı tabanını artırmayı hedefliyor? Bu oyunu benzersiz kılan nedir?

Theeban Siva | Giostone

Tüm blok zinciri alanı bir MOBA oyunu için susadı. Oynaması ücretsiz bir oyun olmasının yanı sıra, rekabet gücü onu piyasada mevcut olan her şeyden farklı kılıyor. Oyun, kelimenin tam anlamıyla Web2 ve Web3 dünyaları arasında bir köprüdür.

Oyunda pek çok değişken var ve istediğiniz özel kahramanı elde etmenin yolları var, bunu sadece sizin bilebilirsiniz. Bu, genel olarak ve hatta maç bazında benzersizlik açısından eşsiz olacak bir oyun olacak. 

Dave | Avalaunch

MOBA’nın bugüne kadar yokluğu dikkat çekicidir. Bu bir ihtiyacı karşılıyor ve eminim ki hepiniz bunu özel kılmak için fazlasıyla yeterlisiniz.

Oyunun ekonomisi iki tokenn tarafından yönetiliyor: BFG ve GIOS. Bize bunların ne olduğunu, nasıl farklı olduklarını ve oyun ekosistemini korumak için nasıl çalıştıklarını söyleyebilir misiniz?

Theeban Siva | Giostone

BFG tokenı oyunun ana para birimidir ve oyuncular bunu oyun evrenindeki hemen hemen her şey için kullanabilecekler. Her şeyden önce, oyuncuların Kahraman satın alabilmek için BFG’ye ihtiyacı olacak. Ayrıca, skor tablosu ödülleri olarak görünümler, Dergi satın alımları için kullanılacak ve yatırımcılar oyun içinden gelir paylaşımına katılmak için bir miktar BFG’yi kilitleyecek.

GIOS ise oyun içi para birimi olarak işlev görecek. NFT kahramanlarına sahip olan oyuncular, her zaferden sonra birkaç GIOS tokenı alacak ve yeni kahramanlar oluşturabilecek. Tokenın birincil amacı budur. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Dave | Avalaunch

Anladım. GIOS zincirin dışında yaşıyor ve sadece kahraman dövmesi için oradayken, tek bir tokenın ekosistemi gerçekten yönettiğini görmek güzel. Çoğundan daha mantıklı. İstikrarlı bir fiyatı korumak ve nasıl bir strateji geliştirdiğinizi merak edenler için, başarılı bir token lansmanı ve tokenın uzun vadeli fiyat sürdürülebilirliğini sağlamak için planlarınız hakkında bize ne söyleyebilirsiniz?

Theeban Siva | Giostone

İnsanlar, var olmaya başladığından beri bir Web3 MOBA’yı istedikleri için, oyunun uzun vadeli potansiyelini görüyorlar. Herkes bir ayı piyasasında olduğumuzu biliyor, ancak bir kripto para oyununu yapan veya bozan şey topluluk ve oyunun ne kadar eğlenceli olduğu.

Tokenimize yatırım yapan kişilerin, esas olarak gelir paylaşımı modeli nedeniyle, onu elde tutmanın uzun vadeli faydalarını gördüğüne inanıyoruz.

BFG tokenlarını NFT olarak kilitlemek, değer kazanmasını sağlar ve gerçek fayda sağlar. NFT balonu bir süre önce patladı ve kimse gerçek faydası olmayan bir şeye yatırım yapmayacak. Yatırımcılar her zaman gelirin bir yüzdesini alacağından, satış baskısı yok ve insanların yatırımlarını bir sonraki boğa döngüsüne kadar tutmasıyla oldukça istikrarlı bir lansman yapacağımızı düşünüyorum.

Dave | Avalaunch

Devam et. Avalanche ekosistemindeki en güçlü destekçilerden birinin zaten güvence altına alınmış olmasıyla, The Battle of Giostone ortak ekosistemini daha da güçlendirmek için planlarınız neler? Bize anlatabileceğiniz heyecan verici iş birlikleri üzerinde çalışıyor musunuz?

Theeban Siva | Giostone

Giostone için savaş ekosistemi şu anda güçlü, ancak elbette hala birkaç yeni potansiyel iş birliği üzerinde çalışıyoruz. Ancak bizi en çok heyecanlandıran şey lonca iş birlikleri. Oyun oyuncular tarafından yapılır ve onlar inşa ettiğimiz şaheserin en önemli bileşenidir.

METAT8, Real Deal Guild, Mad Lads ve diğerleri gibi loncalar zaten oyunu oynuyorlar ve Pre-Alpha modumuza kaydolmuş 16 takımın yer aldığı devasa bir turnuvamız var. Bu, oyunu zaten seven ve oynamak isteyen 80 rekabetçi oyuncu ve onları destekleyen birçok oyuncu.

Dave | Avalaunch

Yol haritasına baktığımızda, Heroes NFT ön satışı, pazarın lansmanı ve tabii ki e-sports’un büyük açılışı da dahil olmak üzere, lansmandan sonraki birkaç ay için sıralanmış birçok ilginç olay var. Şu anda topluluğumuza bunlardan herhangi biri hakkında herhangi bir görüş açıklayabiliyor musunuz?

Theeban Siva | Giostone

Son kısım için, daha önce de belirttiğim gibi, e-spor yarışmalarının büyük açılışını yapıyoruz. Bunu temel alarak inşa ediyoruz ve oyunun son versiyonundan önce turnuvalara ev sahipliği yapmanın, ilerlemenin nasıl olması gerektiğine dair gerçek vizyonerler olarak Web3 alanındaki yerimizi sağlamlaştırdığını düşünüyoruz.

Tabii ki, şu anda büyük dengeleme değişiklikleri var ve oyun hâlâ yoğun bir şekilde geliştiriliyor, ancak insanlardan gördüğümüz şey, bunun için burada oldukları. Düzeltmelerin bir parçası olmak istiyorlar. Bundan daha iyi bir şey yok.

Dave | Avalaunch

Web2 e-spor alanındaki deneyiminiz, her şeyin nasıl oluştuğunu görünce çok değerli. İyi iş. Birkaç temel soru ile bu bölümün son kısmına geçelim. Giostone Savaşı’nın uzun vadeli vizyonu, nihai hedefi nedir?

Theeban Siva | Giostone

Uzun vadeli vizyon, herkesin eğlenebileceği ve topluluğumuzun ve oyunumuzun bir parçası olmaktan keyif alabileceği sürdürülebilir bir ekosisteme sahip olmaktır. Bir bakıma nihai hedef de budur. Yol engebeli olacak ama başaracağımıza inanıyoruz.

Dave | Avalaunch

Geleceğe baktığınızda, sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?

Theeban Siva | Giostone

Turnuvalar. Rekabeti ve izlemeyi sevdiğim için oyunumuza ne tür yarışmacıların katılacağını merakla bekliyorum. Bu oyuncuların oyunumuzda yer alan değişkenlerin miktarıyla sergileyebilecekleri yetenek ve eğlence eşsiz olacak. Büyük ölçekli turnuvalarımız en iyi rakipleri ve sayısız saatlerce eğlencek.

Dave | çığ

Bu cevabı tahmin etmem gerekirdi. Sizin burada büyük planlarınız var.

Şimdi, programınızın twitter bölümüne geçmeden önce, son bir soru. Avalaunch topluluğuyla tartışmak veya değinmek istediğiniz veya belki de paylaşmak istediğiniz noktalar var mı?

Theeban Siva | Giostone

Bahsetmek istediğim şeylerden biri de oyunun öncelikle PC için yapılacağı. Yol haritamıza göre mekaniği ele almaya çalışıyoruz, ancak ilk sürümü inşa etmeyi bitirir bitirmez oyunun mobil sürümü çalışmalarda olacak. Yani oyunun mobil için çıkmasını bekleyen herkes bir süre bekleyecek ama buna değecek!

Dave | Avalaunch

Bu noktaya kadar iyi iş çıkardın teşekkürler.

Twitter Soruları

AdcDavidtai1999: Moba oyunları için ulusal bir yarışma düzenlemeyi planlıyor musunuz?

Theeban Siva | Giostone

Evet, yıl boyunca birçok büyük ölçekli etkinliğimiz olacak. Biz çok fazla e-sports odaklıyız ve ana hedefimiz bu.

chimponzi_jam: Gelir modeliniz bir kazan-kazan durumunda hem yatırımcıya hem de projenize nasıl yardımcı olabilir?

Theeban Siva | Giostone

Oyunculardan bahsetmeden yatırımcı ve proje hakkında konuşamayız. Bunlar, oyunun inşa edileceği temeldir ve herkesi memnun etmek için oyuncu merkezli bir model tutmalıyız. Yatırımcılar oyuna taze sermaye getiriyor evet, ancak oyuncular eğlenceyi getiriyor, bu da sponsorlukları getiriyor ve bu da yatırımcıları ödüllendiriyor.

sentluciya: Uzun vadeli pazarlama planlarınız nelerdir ve kullanmayı planladığınız ortaklıklarınız var mı?

Theeban Siva | Giostone

Web3 alanında pazarlama yapmak oldukça zordur çünkü geçen yıl meydana gelen çok sayıda talihsiz olay veya dolandırıcılık olmuştur. Squid Game tokenına ve birdenbire ortaya çıkan tüm köpeğe benzer tokenlara ne olduğunu bir düşünün. Uzun vadeli pazarlama stratejimiz, insanların oynamaktan keyif alacakları eğlenceli bir oyun yapmaktır.

Organik büyümeden daha iyi bir şey yok ve insanlar gerçekten eğleniyorsa ve kendilerini maçlara ve oyuna kaptırırsa, pazarlama doğal olarak gelecektir. Tabii ki, kripto para sektöründeki etkileri olan birçok ortaklığa sahibiz, ancak sonuçta bu, oyunun kalitesine ve oyunun oyuncularda uyandırdığı mutluluk ve duygulara bağlı olacaktır.

cryptotrung: Harika bir proje hayata geçmeden önce, büyük ilham ondan önce gelmelidir. Proje için ilhamı nasıl aldınız?

Theeban Siva | Giostone

Her şeyden önce, hayatımız boyunca oyuncu olduk. Dota 2’yi 15 yılı aşkın süredir oynuyorum ve Mile da profesyonelce olmasa da o kadar uzun süredir oynuyor. Kendi ülkesinde e-spor etkinlikleri düzenliyor ve Web3 alanı popüler olmaya başladığında ikimiz de bir şeylerin eksik olduğunu hissettik.

İkimiz de MOBA’ları seviyoruz, bu tüm hayatımız boyunca oynadığımız oyun türüdür ve inşa edilmesi gibi bir şey yoktu. Sorunları kendi elimize almaya ve blok zincirinde ilk özgün MOBA’yı yaratmaya karar verdik. Giostone Savaşı fikri böyle doğdu ve şimdi onu gerçeğe dönüştürüyoruz.

Dave | Avalaunch

Bu son derece önemli.

Şimdi, devam edelim. Maraton oyunlarının emektarı olarak, sizinle henüz işimizin bitmediğini bilmelisiniz. 

Telegram Soruları

Lucas: Bu projeye başladığınız güne dönüp baktığınızda, şimdiye kadarki ilerlemelerinizi ve başarılarınızı görmek sizi tatmin ediyor mu?

Theeban Siva | Giostone

Bazen eski yapılarımıza bakıyorum ve ekibimizin bu zaman diliminde yaptıklarına hayret ediyorum. Bu kadar çalışkan kişilerle çalışmak büyük bir zevkti ve programın ve yol haritamızın ilerisinde olduğumuzu söylemekten mutluyum.

Melanie Dalton: Projeniz sadece elit yatırımcılar için mi, peki ya küçük fonlu diğer kişiler, yani herkese açık mı?

Theeban Siva | Giostone

Kripto paralar çok kapsayıcı ve biz de öyle. Bu oyunun herkes tarafından erişilebilir olmasını istiyoruz, bu nedenle başlamak için minimum gereksinim yoktur. Aslında, herkesin oynaması ve hatta yeni bir kahramana giden yolu kazanması için ücretsizdir. Ücretsiz oynayabilir ve sadece yeteneğinizle liderlik tablosuna tırmanabilir ve büyük ödüller talep edebilirsiniz. Ekosistemimizde herkese yer var.

Crypto MindB: Şu anda ana odak noktanız nedir, topluluğa mı yoksa pazara/borsaya mı yoksa ürünlere mi odaklanıyorsunuz?

Theeban Siva | Giostone

Gözünü bunlardan hiçbirinden ayırabileceğini sanmıyorum. Bunların hepsi başarılı bir proje yürütmenin bir parçasıdır. Birden fazla “ana odak” olması mümkündür ve bizim durumumuzda bunların hepsi önceliklerdir. Bildiğimiz şey, çok eğlenceli bir oyun yaratmanın bizi öne çıkmak için doğal rotaya sokacağı.

Cobe Raelynn: Ekibinizi pazar lideri yapacağını düşündüğünüz en güçlü avantajınız nedir?

Theeban Siva | Giostone

Bu kolay bir şey. Takımımıza inanıyorum. Profesyonel oyuncular ve yazılım geliştiricilerden oluşuyoruz. Bunu yapmak için ihtiyacımız olan tüm beceriler kurum içinde. Hepimizin başarılı bir çalışma ilişkisi oldu ve bu işi yapmak için kalbimizi ve ruhumuzu vermeye hazırız.

De Ngo: Oyun platformunda herhangi bir oyun oynamanın maliyeti nedir? Oyunu ücretsiz deneyimleyebilir miyiz?

Theeban Siva | Giostone

Evet!!! Giostone için oynamak ÜCRETSİZ olacak. Oynaması ücretsiz kahramanlarla rekabet edebilir ve liderlik tablosu ödüllerini talep edebilirsiniz! Token ekonomisine katılmak istiyorsanız, pazardan bir NFT kahramanı satın almanız gerekecektir. Ayrıca NFT kahramanları sizindir, oynaması ücretsiz kahramanlar diğer kahramanlar için devre dışı bırakılacaktır. Bu nedenle, oyun tarzınıza en uygun kahramana sahip olmak veya token ekonomisine katılmak istiyorsanız, sonunda bir kahraman satın almanız veya oluşturmanız gerekecektir. Ama elbette, oyunu herkes oynayabilir!

Dave | Avalaunch

Cevaplar için teşekkürler!

Theeban Siva | Giostone

Beni ağırladığınız için teşekkürler! Tüm harika soruları cevaplamak bir zevkti 🙂

AMA etkinliğini orijinal dilinde okumak için buraya göz atabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar