Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68158.34
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3772
-1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.81
-0.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.2
-0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Avalaunch, platforma otomatik satın alma gibi çeşitli özellikler getirdi.

Clock
Paylaş
Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Merkeziyetsiz bir ön satış platformu olan Avalaunch, kısa süre önce yaptığı açıklama ile platformun gerçekleştirdiği ön satışlara yeni özelliklerin getirildiğini duyurdu. Hâlihazırda adil dağıtıma sahip platformların başında geldiğini belirten Avalaunch, kullanıcı odaklı görüşünü, yaptığı yenilikler ile devam ettireceğini belirtiyor.

728×90 muhabbit - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!300x250 muhabbit - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Platformun getirmiş olduğu yeni özelliklerden bazıları ise şu şekilde:

AVAX Teminatı

Yeni başlatılan özellik setine, AVAX depozitosu eklenmesi gereken iki otomasyon (Otomatik Satın Alma ve Booster Round) eklenmiş.

avalaunch 1200x592 - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Halihazırda belirlenen bu teminat miktarı, ön satış için hak kazandığınız tahmini tahsisinizin 2 katı oluyor. Bu nedenle mevcut tahsisatınızın tamamını alabilmek için belirlenen bu miktarı yatırmanız gerekiyor.

Otomatik Satın Alma Özelliği

Platformun yeni başlattığı Otomatik Satın Al özelliği, bir kullanıcının belirlenen tahsisinin IDO satış penceresi sırasında otomatik olarak satın alınmasını sağlayacak. Yani bu özelliği etkinleştirdiğinizde, eğer gerekli teminatı yatırdıysanız, hak kazandığınız garantili tahsisinizi satın almak için satış tarihinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak. Satın alma işlemi otomatik olarak yapılacak.

İlginizi çekebilir: IDO Nedir?

avalaunch auto buy 991x600 - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Yalnız burada bir hatırlatma yapmak gerekiyor, otomatik satın alma özelliğini aktif ettikten sonra, satış işlemi başladığında “Otomatik Satın Alma” işlemini devre dışı bırakamazsınız.

XAVA Points (XP)

Platforma bir de XAVA Points (XP), adı verilen bir puanlama sistemi getirilmiş durumda. Bu XP, herhangi bir IDO için hissenize tahsis edilebilecek temsili bir XAVA birimi olarak geçiyor. Yani XP’ler, XAVA’dan farklı olarak, satın alınamaz veya takas edilemezler. Platform üzerinde XP sahibi olabilmek için XAVA stake etmeniz, XAVA’yı kilitleme işlemi yapmanız ve topluluk odaklı görevler gibi çeşitli eylemleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Stake havuzunda stake edilen her XAVA için 1 XAVA Point alacaksınız. Bu puanlar, normal XAVA’nızın ötesinde herhangi bir ek avantajı temsil etmez, ancak IDO’lar sırasında kullanım kolaylığı için kazanılan puanlarla gruplandırılır. Daha fazla puan kazanmak için ise XAVA’nızı kilitlemekten geçiyor.

XAVA Kilitleme

Bundan böyle yatırımcılar, XAVA’larını önceden tanımlanmış bir süre için (3,6 ve 9 ay) belirlenen oranlar karşılığında kilitleyebilecek.

xava stake 873x600 - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

XAVA kilitlediğinizde elde edebileceğin puanların çarpanları ise şu şekilde belirlenmiş:

  • 3 ay → 1.3x XP
  • 6 ay → 1.5x XP
  • 12 ay → 2x XP

Bunu bir örnek ile açıklayalım, mesela 3 ay boyunca platforma 1.000 adet XAVA’yı kilitlersiniz, IDO’lara tahsis edebileceğiniz 1.300 XP’niz olacak. Kilitler açıldığında, 1.000 XAVA’nızı geri alacaksınız ve 300 XP’nin süresi dolacak.

Bu özelliği video olarak izlemek isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Son olarak platforma minimum 1 XAVA kilitleyebiliyorsunuz. Bunun yanında herhangi bir üst limit ise bulunmuyor.

Booster Round

Booster Round özelliği ise yatırımcıların Staking Turunda garantili tahsisatlarından sonra ek tahsis almalarına izin verecek bir tercihli son tur olarak tanımlanıyor. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, bir IDO dönemi boyunca etkin hale gelecek.

avalaunc booster 991x600 - Avalaunch, Ön Satış Sistemine Yeni Özellikler Getirdi!

Booster Roundna hak kazanabilmek için, kullanıcının öncelikle IDO başlamadan önce kaydolması ve önerilen teminatı yatırması gerekiyor. Stake Turu sona erdiğinde, uygulama, en yüksek yatırım miktarı ilk önce olmak üzere, tura katılan katılımcıların listesini otomatik olarak taramaya başlayacak ve kullanıcıya dengeli miktarda satın alma hakkı tanıyacak.

Avalaunch Hakkında

Avalanche tarafından desteklenen bir Launchpad platformu olan Avalaunch, yeni çıkacak olan projelerin adil ve geniş bir şekilde dağıtıma öncülük etmeyi amaçlıyor. Avalanche’ın ölçeklenebilir, yüksek verimli ve düşük gecikmeli platformundan yararlanan Avalaunch, güçlü toplulukların büyümesine yardımcı olmak için ekipler için kullanıcılar tarafından geliştirilmiştir.

Proje seçiminde tamamen kullanıcı odaklı çalışan platform, yatırımcı yararını ilk sırada tutuyor.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar