Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59880
3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3185.36
2.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.11
1.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalaunch ve Bold Point AMA Etkinliği Tamamlandı!

Avalaunch ve Bold Point AMA etkinliğine dair tüm detaylar sizlerle.

Clock
Paylaş
Avalaunch ve Bold Point AMA Etkinliği Tamamlandı!

Avalaunch ve Bold Point, bir AMA etkinliği düzenledi. AMA etkinliğinin konuğu, Bold Point ve YAY Games CEO’su Nick oldu.

Sizler için AMA etkinliğinde sorulan soruları ve verilen cevapları derledik.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Merhaba, Avalaunch’ın iyi insanları tarafından başlatılan AMA’ya hoş geldiniz. Bugünün konuğu @games_nick, Avalaunch’ta bize yabancı değil ve yılın büyük bölümünde birlikte çalışma şansına sahip olduğumuz biri. Nick, bir kripto para ve oyun ustasıdır. Ayrıca, Bold Point’in arkasındaki önemli insanlardan biri. Hoş geldin Nick, bugün bizimle olman ne güzel! Nasılsın?

Nick | Bold Point

İyiyim! Davet için teşekkürler. Herkese merhaba ve ikinci kez burada olduğum için mutluyum.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Biraz tanıtım kısmıyla başlayalım. Lütfen bize biraz kendinden ve bir parçası olduğun Bold Point’in yolculuğundan bahseder misin?

Nick | Bold Point

Yaklaşık on yedi yıl önce Nvidia’dan beri gamedev’in yani oyun geliştiricilerinin bir parçası oldum. Nvidia’dan sonra BT yönetimi ve danışmanlığı kariyerine başladım ve bu alanda 5 yıl çoğunlukla telekomünikasyon sektöründe olmak üzere çalıştım.

Nvidia için 4 yıl çalıştıktan sonra 2014 yılında oyun geliştirme sektöründe iyi bağlantılara sahip olan Creagames Ltd. şirketini kurdum. Creagames olarak 2018’de 6 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştık. O zamandan beri aktif olarak erken aşamalarda yatırım yapmak için gelecek vadeden kripto para projeleri arıyordum. Aynı zamanda HULT London Business School’da EMBA eğitimi aldım.

Uzun zamandır kripto paralar ile ilgileniyorum ve en az 3 yıldır aktif olarak DeFi projelerini portföyüme entegre ediyorum. 2021’in başlarında Play-2-Earn, NFT’ler ve DeFi’a odaklanan B2B ve B2C için merkeziyetsiz bir GameFi ekosistemi haline gelen yepyeni bir GameFi projesi olan YAY Games’i yönetmeye başladım.

YAY Games’i başlatmakla neredeyse aynı zamanlarda, Bold Point projesini yönetmeye başladım.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Kesinlikle bu iş için çok uygunsun.

Birkaç kelimeyle projeyi tanıtabilir misin: Bold Point nedir ve ne yapar?

Nick | Bold Point

Bold Point, yalnızca Avalanche üzerine kurulmuş, eğlenceli ve rekabetçi bir deneyim sunan, NFT tabanlı bir rol yapma oyunudur.

Öğrenmesi kolay bir ilkeyle birleştirilmiş ücretsiz kazanma yaklaşımı, oyuncular için giriş engelini azaltırken, gelişmiş kazanma mekaniği ve ustalaşması zor oyun, Bold Point’i tanınmış kripto para meraklıları için çekici hale getirir.

Ayrıca proje, DAO ilkesiyle ve $BPT sahiplerinin temel oynanışı etkilemesine izin vererek topluluğa güç veriyor.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Bold Point’i benzersiz yapan temel özellikler nedir?

Nick | Bold Point

Kesinlikle DAO Mechanics! Topluluk, farklı sınıfların özelliklerinin ve nesne parametrelerinin değiştirilmesine tamamen şeffaf ve merkeziyetsiz bir şekilde oy verebiliyor ve bu da oyunun yapısını gerçekten etkileyebilecek.

Sonraki özellik GameFi Core. BP Labs tarafından öncelikle Bold Point için geliştirilen Avalanche ağındaki ilk GameFi protokolü. Çok sayıda ortak ,bize benzer taleplerle ulaştıktan sonra, bunu tüm topluluğa sunmaya karar verdik.

Ürünün açık kaynaklı yapısı sayesinde, oyun geliştiricileri ve GameFi ürün sahipleri, herhangi bir oyunu birkaç yinelemede oluşturabilir ve ilgili tüm süreçleri tek bir akıllı sözleşmede blok zinciri düzeyinde yönetebilir.

Bu ürün, Avalanche’ın blok zinciri altyapısını tamamlamaya ve GameFi projelerindeki operasyonları standartlaştırmaya yardımcı olur. Ürün, blok zincirleri içindeki tüm etkileşimlerin açık, güvenilir ve anlaşılır olmasını sağlar. Ayrıca mevcut DeFi çözümlerine entegre olma yeteneğine de sahiptir.

Bu nedenle, Bold Point’i geliştirirken, artık Bold Point’in bir parçası olan ve diğer GameFi geliştiricilerinin Avalanche’ı geliştirmelerine yardımcı olacak bu benzersiz ürünü geliştirdik.

Ayrıca oyun içi farming havuzu, listeleme gününde mevcut olacaktır. BPT-AVAX çifti DEX listesinden sonra eklenecek ve kullanıcılar mevcut farming’i ve ödüllerini Bold Points web sitesinden kontrol edebilecek.

Ve tabii ki YAY Games yerel NFT pazar yeri LOOT, DEX listesinden önce oyun güncellemesiyle Bold Point için mevcut olacak.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Lansmanla birlikte farming’in aktif olduğunu görmek güzel. Bence bu iyi bir adım olmuş. Şimdi bir sonraki soruma geçelim.

Bold Point’i bir RPG oyunu olarak öne çıkaran ilginç bir yön, oyun içi farming, savaş sistemi, görevler vb. gibi çok sayıda oyun dinamiğine sahip olması. Projenin hedefine ulaşmasında yardımcı olacak bu geniş etkileşim ağını nasıl tanımlıyorsunuz?

Nick | Bold Point

Cevap basit. Bu geniş kapsamlı etkileşim ağı, projenin uzun vadeli başarısı için hayati önem taşıyan çok sayıda $BPT token senaryosunun planlanmasına ve uygulanmasına olanak tanır. 

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Kısa ve öz. Bold Point hakkında bir şeyler okuyan herkes, oyunun ücretsiz kazanma modeli etrafında kurulduğunu açıkça görecektir. Bunun bizim açımızdan ve oyuncular için ne anlama geldiğini ve bundan nasıl faydalanabileceklerini açıklayabilir misin?

Nick | Bold Point

Bold Point, blok zinciri oyunlarını geniş bir ana kitleye ulaştırmak için tasarlanmıştır. 

Başlangıçta, potansiyel oyuncuların oynamak için herhangi bir kripto para bilgisine sahip olmaları gerekmez ve oyun kripto para kullanıcıları ile kullanıcı olmayanlar arasında bir ayrım yapar. Basitçe “Kripto para dünyasında yeniyim” seçeneğinin seçilmesi, oyuncuları gerekli adımlara yönlendirecektir.

İnsanların ezici çoğunluğunun kripto para birimleri söz konusu olduğunda, büyük ölçüde konuyu bilmediği göz önüne alındığında, Bold Point, kripto paraları tanıtmak ve blok zincirinde yer almak isteyen yeni kullanıcılara yardımcı olmak için dijitalleştirilmiş bir kripto para bilgi tabanı ile eğitim vermeyi amaçlıyor.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

BPT, bu destansı oyun ekosistemini yöneten ekonominin merkezinde yer alıyor. Oyuncuların neden bu tokenı tutması gerektiği ve faydalarının neler olduğu dahil olmak üzere, token mekaniğine genel bir bakış verebilir misiniz?

Nick | Bold Point

Bununla ilgili slaytlar hazırladım, aceleyle yaptım, bu yüzden resimlerin kalitesi için beni suçlamayın.

boldpoint 819x600 - Avalaunch ve Bold Point AMA Etkinliği Tamamlandı!

Bu, bu hafta yayımlayacağımız ilk yapı ekonomisi döngüsü.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Biz Avalaunch’ta böyle şeylere takılmıyoruz tabii ve açıkçası bu görsel oldukça iyi görünüyor.

Nick | Bold Point

Yakında yayınlanması planlanan bir YouTube röportajında, ​​gerçekte nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıkladım.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Projenin vizyonuna yardımcı olan uzmanların yolunda YAY Games merkezde. YAY Games’in bir ortak olarak bulunması Bold Point’e nasıl fayda sağlar ve onu potansiyel bir rakipten nasıl ayırır?

Nick | Bold Point

YAY Games’in tanımı ve rolü, bir ortak değil, yan kapı şirketi ve aynı Holding’e ait olan ve tek çatı altında var olan Indacoin’dir.

Bold Point ve YAY Games aynı havuzdan geliştirme kaynaklarını paylaşıyor, uzmanlık paylaşıyor, finansal destek, ortaklar ağı vb. Bu, Ar-Ge’ye yatırım yapmamıza ve YAY Labs ile BP Labs gibi alt bölümler oluşturmamıza olanak tanır.

Şimdilik YAY ekosistemi ve Bold Point projeleri üzerinde çalışan 18 ve 12 kişilik iki geliştirme ekibimiz var. Proje, kendi uzmanlığını gerektiriyorsa her geliştirici, yöneticiler veya CTO tarafından herhangi bir geliştirme akışına dahil edilebilir.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

YAY Games ve diğerleri arasındaki ortaklıklardan bahsetmişken Avalanche, Bold Point için destekleyici sistemin bir parçasıdır. Bold Point’in kendi yerel zincirinde yayınlanan bir oyun olduğu düşünüldüğünde, bu projenin vizyonuna nasıl yardımcı oluyor? Bold Point’in vizyonunu gerçekleştirmeye yardımcı olacak başka ortaklıklar var mı?

Nick | Bold Point

Avalaunch ve Avalabs, şimdi Bold Point için ve geçmişte YAY Games için en değerli ortaklar olmaktadır.

Tokenomik revizyonu, teknik tavsiye, ortaklarla tanışma vb. konularda neredeyse 7 gün 24 saat gerçek zamanlı destek alıyoruz.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Yol haritası nasıl? Oyuncuların ve token sahiplerinin sabırsızlıkla beklemesi gereken önemli dönüm noktaları nelerdir?

Nick | Bold Point

boldpoint2 - Avalaunch ve Bold Point AMA Etkinliği Tamamlandı!

Bu, her oyun derleme güncellemesine tam olarak neyin dahil edileceğine dair ayrıntılı bir açıklama olmadan proje için üst düzey bir yol haritasıdır. Yakında oyunla ilgili makalelerde detaylandırılacaktır.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Bold Point’in kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak ana itici güçler olarak ne görüyorsunuz? Bugüne kadar bu cephede herhangi bir aktif girişim oldu mu?

Nick | Bold Point

Bu, adım adım şeffaf bir katılım süreci ile oynaması ücretsiz yaklaşıma sahip bir oyundur. Oyuna başlamak için önemli bir başlangıç ​​sermayesine gerek yoktur.

Ayrıca yukarıda bahsedildiği gibi, öğrenmesi kolay, ustalaşması zor oyun, gerçekten insanları çekmektedir ki ve bu da kesinlikle küçümsenmemelidir. Yeni nesil GameFi projeleri, “Kazanmak” yerine “Oynat” kısmına odaklanmalıdır.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Kripto para alanında “oyun kazanmak için” oyun hakkında genel görüşünüz nedir, Bold Point’in bu en iyi oyunlar arasında bir yer aldığını görüyor musunuz?

Nick | Bold Point

GameFi projeleri danışmanı olarak, danışmanlık hizmeti talep eden sıkı bir proje hattım var ve her birini ayrıntılı olarak okuyup öğrenmem gerekiyor.

2022’de trend, GameFi projelerinin algısını ilkel uygulamalardan sofistike oyunlara kaydırmayı hedefliyor ve Avalaunch desteği ile bu hedef çok daha gerçekçi hale geliyor. Yani şimdikilerle değil, yeni nesil projelerle rekabet ediyoruz.

Twitter Soruları

AndyToshi_cryp: Blogunuzda Bold Point’te oynamak için bir ordu kurmam gerektiğini okudum, ancak bir ordu kurmam gerçekten bana ne kadara mal olacak? Tam bir NFT ordusu gerçekten karşılaştırılabilir mi? Eğer öyleyse, maliyeti ne olacak?

Nick | Bold Point

İlk sürümde iki tür NFT varlığı olacak: İksirler ve Sandıklar. 
Bir sonraki sürüm, Gear ve Resources’ı getirecek. Sonraki aşamalarda özel Ordu birimleri de piyasadan satın alınabilecek, ancak özel Ordu birimlerinin maliyetini şu anda söyleyemem.

İlk birkaç ay boyunca Ordu birimleri NFT olmayacaktı ve oyunun bir parçası olarak kullanmak ücretsiz olacaktı.

dracoptoman785: Ekosistem geliştirme için token tahsisi ne anlama geliyor ve nasıl kullanılacak?

Nick | Bold Point

Ekosistem büyüme kategorisini BP Labs ile aynı şekilde kullanmayı planlıyoruz. Kesinlikle oyunla, mimarisinin bir parçası olan ancak oyun sürecinin kendisiyle ilgili olmayan ürünler oluşturmak için. NFT Marketplace LOOT veya Game Fi Core gibi.

Ayrıca oyunu normal oyuncular ve tanınmış kişiler için çekici hale getirecek şekilde oyun içi ekonomiyi planladık ve diğer oyun deneyimlerinden yola çıkarak oyun içi ekonomi döngüsü için onların gereksinimlerini karşılamaya çalıştık.

cryptotrung: Bold Point’in oyununun yaratılması ve geliştirilmesi için neden YAY Games’in hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu bize söyleyebilir misiniz?

Nick | Bold Point

Bahsettiğim gibi, YAY ve Bold Point bir geliştirme ekibini ve finansal destek, ortaklık ağı vb. diğer kaynakları paylaşıyor. Örneğin, Bold Point türünü deneyerek kaynak harcamamıza ve oyun ile YAY ekosistemi arasında daha derin bağlantılar geliştirmemize izin verdi.

Sammy123vn: Bold Point neden ana ağı olarak Avalanche’ı seçti? Bu entegrasyonun bir sonucu olarak Bold Point oyuncuları ve topluluğu ne gibi yeni fırsatlara sahip olacak?

Nick | Bold Point

Geliştirici ekibimiz için Avalanche ağını seçmek kolay bir karardı, klasik ve Nakamoto konsensüsünü birleştirmeyi mümkün kılan ve küçük komisyonlara, son derece yüksek hıza yol açan konsensüsü Snowball’u seviyorlar.
Ayrıca Avalanche, bir saniyeden daha kısa ortalama tx süresine yol açan onayları beklemeden işlemleri sonuçlandırıyor. Biliyorsunuz, böyle bir deneyimden sonra başka blockchain ağları aramak zor.

Ayrıca, Avalabs’tan doğrudan veya geniş Avalanche topluluğundan herhangi bir tür teknik soruyu çözme konusunda bu kadar destek ve yardım etmeye istekli olduğunu hiç görmedim.

Telegram Soruları

lynalonzo

Projenizi daha net tanıyabilmemiz için öğretici videolarınız var mı? Veya bir YouTube kanalınız falan var mı? Bizimle paylaşabilir misin?

Nick | Bold Point

Öğretici videolar önümüzdeki birkaç hafta içinde kesinlikle mevcut olacak.

Everett Jhon | Luna

Projeniz yalnızca İngilizce konuşan bir ülke için mi yoksa diğer dilleri bilmeyen kullanıcılar için de bir topluluk olacak mı?

Nick | Bold Point

Dünya çapında. İzleyicilerimizin %30’unun Türk toplumu olduğunu istatistiklerden biliyorum. Vietnamlı veya Endonezyalı gibi güçlü Çin ve Güney Asya toplulukları da var.

sabrina sadler

Projenin yol haritasına göre bundan sonraki en önemli öncelikleriniz nelerdir?

Nick | Bold Point

Loncalar ve büyük yatırımcıların ihtiyaçları için token ekonomisini ilerletmek. 

Atharva

Projenizi desteklemek istiyorum, Bize Ambassador Programı hakkında daha fazla bilgi verir misiniz ve hangi yollarla katılabiliriz?

Nick | Bold Point

Ambassador Programı, Lonca düzeyinde geliştirilecektir. Zaten birkaç önemli olanla müzakere sürecindeyiz.

teresa gabriel

Şu anda tokenı nereden satın alabilirim?

Nick | Bold Point

Spoiler: $BPT, Trader Joe’da yalnızca önümüzdeki haftanın sonunda satışa sunulacak. Duyuru kısa süre içinde yapılacak.

AMA etkinliğini orijinal dilinde okumak için buraya göz atabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar