Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53502.01
3.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3149.86
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.18
6.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.4
3.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalaunch ve Fief Guild AMA Etkinliğinin İkincisi Tamamlandı!

Avalaunch ve Fief Guild’ın AMA etkinliğine dair tüm detaylar sizlerle.

Clock
Paylaş
Avalaunch ve Fief Guild AMA Etkinliğinin İkincisi Tamamlandı!

Avalaunch ve Fief Guild, bir AMA etkinliği düzenledi. AMA etkinliğinin konukları, 0xLongshanks ve Fief’in Kurucu Ortaklarından Galahad oldu.

Sizler için AMA etkinliğinde sorulan soruları ve verilen cevapları derledik.

Binance BannerBinance Banner

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Fief Guild ile AMA’larımızın II. Bölümüne hoş geldiniz. 

Bugün, galahadfief ve longshanks0x’te birkaç ileri görüşlü, kripto para meraklısı, sert beyefendi ile birlikteyiz . Hoş geldiniz ve ikinizin de burada olması güzel. Topluluğumuzla geçirdiğimiz zamanı takdir ediyoruz.

Sir Galahad | Fief

Görkemli! Teşekkürler!

0xLongshanks | Fief

Bizimle olduğunuza için teşekkürler!

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Bizim icin bir zevk. Hemen konuya girelim. Başlangıç ​​için neden introlarla başlamıyoruz? Lütfen bize biraz kendinizden, geçmişinizden ve sizi bir bütün olarak kripto para dünyasına yönlendiren şeyden bahsedin?

0xLongshanks | Fief

Erken aşama girişim oluşturma ve yatırımlarda on yıllık bir deneyime sahibim. Doğal olarak kripto para endüstrisinin heyecanına kapıldım. 2018’in başından beri özellikle Ethereum ekosisteminde birden fazla kuruluşta hem operatör hem de yatırımcı olarak NFT endüstrisinde özel roller üstlendim. Şu anda Fief’te Lonca ve Oyun geliştirmeye liderlik ediyorum.

Sir Galahad | Fief

Ben kısaca finansal piyasalara ve kripto paralara odaklanan on yıllık yazılım mühendisliği liderliği yaptım. Birkaç girişimin emektarı ve ünlü Big Tech devleri ile çalıştım. Şu anda Fief’te operasyonları yönetiyor ve protokol geliştirmeyi yönetiyorum.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

2018’in başından beri NFT’ler mi? Bu, mantar kelimesinin ne anlama geldiğini kimse anlamadan önceydi 😁

Aynı zamanda etkileyici. Bir Lonca için çok uygun.

Bize ekibinizden bahseder misiniz? Geliştirme ekibi ne kadar büyük ve daha fazla genişleme planları var mı?

0xLongshanks | Fief

Cryptokitties pandoranın kutusunu açtı 😉

Şu anda mühendislik, pazarlama ve sanat alanlarında 20’den fazla kişiden oluşan bir ekibimiz var. Ekibimizi genişletmeye devam edeceğiz, özellikle protokol geliştirmemizi hızlandırdıkça ve iç lonca oyunumuz ve bugün burada olmamızın nedeni olan Blood and Coin’i hızlandırmaya devam edeceğiz.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Bence bu, çoğu insanın ilk bakışta fark ettiğinden çok daha büyük bir iş. 

Geliştirme aşaması ne kadar süredir devam ediyor ve bugün bilindiği üzere Fief’e gelmeden önce kaç kez bu işi tekrar ettiniz?

0xLongshanks | Fief

Evet, hızla büyüyoruz! Loncalar ve metaverse ile ilgilenen herkesin aktif olarak işe alınması, uzun sürdü. Geliştirme sorusuna gelince, Galahad ve ben yaklaşık bir yıldır Fief ile ilgili kavramları tartışıyoruz ve lonca geçen yılın sonlarından beri geliştiriliyor. Tokenomiklerimiz için geleneksel kripto para veya DeFi’ye karşı oyun sistemlerini giderek daha fazla benimsediğimiz için, bugün gördüğünüz Fief’in mevcut sürümüne ulaşmak için birkaç yinelemeden geçtik.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Kullanıcıların pazarda veya Fief’i benzersiz kılan diğer unsurlarda bulmaları beklenen özellikler hakkında bize üst düzey bir genel bakış verebilir misiniz?

0xLongshanks | Fief

Elbette. Fief Marketplace, hem dahili hem de harici varlıkları desteklemek için tasarlandı. Başlamak için tamamen dahili varlıklara (IGM’ler, Blood and Coin NFT’ler, vb.) odaklandık ve sonunda seçili üçüncü taraf projelerini beyaz listeye ekleyeceğiz.

Zamanla, Fief Marketplace’i Avalanche ve ötesinde önde gelen NFT oyun/GameFi pazarına dönüştürmeyi umuyoruz. Kullanıcı ve üçüncü taraf proje deneyimini, ortaya çıkan metaverse ve varlıkların oyun içinde nasıl kullanıldığına en iyi uyacak şekilde uyarlamayı amaçlıyoruz.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Fief Marketplace, önümüzdeki hafta IGM satışıyla ilk haliyle başlayacak ve bunun üzerine ilerlemeyi hızlandıracağız.

Fief Marketplace’in çok benzersiz bir özelliği ücret paylaşımıdır. Hem birincil hem de ikincil satışların, Fief’in beş fraksiyonundan biri olan yatırımcılara ödenen, onlarla ilişkili bir ücret payı vardır.

Ücretler, WOOD IDO’dan hemen sonra başlatacağımız bir geri satın alma programı aracılığıyla FIEF tokenımız aracılığıyla ödenecek.

Dolayısıyla, kendi oyun varlıklarımız ve Avalanche gibi düşük ücretli bir ağ üzerine kurulmuş bir pazarda işlem hacmini yönlendiren üçüncü taraf beyaz listeye alınmış ortakların varlıkları olduğunda, bunun ne kadar ilgi çekici hale gelebileceğini görebilirsiniz.

Avalaunch AMA
Avalaunch AMA

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Library mimarisi hakkında yorum yapabilir misiniz? Bilgi akışı nereden geliyor ve tüm bu Fief yapısı loncaya nasıl bağlanıyor?

0xLongshanks | Fief

Harika bir soru, Library ve loncaya getirebilecekleri konusunda çok heyecanlıyız.

Fief Library, NFT oyunları ve GameFi için küresel bir kodeks olarak inşa ediliyor. Bu yeni sektörde gezinmenin ne kadar zor olduğunu takdir ediyoruz ve oyun kılavuzları, haberler ve daha fazlasını içeren güvenilir bir bilgi kaynağı haline getirmeyi umuyoruz.

Fief Library’nin, küresel ücret akışına bağlanan NFT’ler karşılığında içeriğe katkıda bulunarak loncaya katılması için ücretsiz bir rampa olmasını istiyoruz. Ancak, Library aracılığıyla yayımladığımız içerikle ilgili kesinlikle bir kalite filtresi var, bu nedenle potansiyel içerik oluşturucuların en iyi oyunlarını getirmeleri gerekiyor!

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Son derece bilgilendirici oldukları için herkesi dökümanlarını gözden geçirmeye teşvik ediyorum. Oldukça iyi düşünülmüş ve karmaşıklık hiçbir şekilde yok.

Blood and Coin kısa süre önce ilk lonca oyunu olarak tanıtıldı. Gelecekteki oyun geliştirmelerini mi beklemeliyiz yoksa bu, platformda mevcut olan dinamik oyun ortamını artırmak için gerekli ilişkileri kurmak için bir basamak taşı gibi mi?

0xLongshanks | Fief

Tokenlarımıza ve hizip sistemimize bağlanan dahili oyunlar ve deneyimler oluşturma konusunda ciddiyiz. DeFi konseptleri ve zincir üstü varlıklar için harika bir uyum olduğunu düşündüğümüzden, bilgi odaklı strateji ekonomik oyun yaklaşımına gerçekten yaslanmayı seçiyoruz.

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Blood and Coin ile, üçüncü taraf varlık entegrasyonu için geliştirdiğimiz tüm protokolleri eğitmemizi sağlayan önemli bir varlık hiyerarşisi de oluşturabiliyoruz.

Bu, Avalaunch aracılığıyla serbest bırakmak için heyecan verici bir fırsata sahip olduğumuz simge olan Fief Wood’un (WOOD) geldiği yerdir. WOOD, Blood and Coin’de gerçekleştirilen oyun eylemlerinde gerekli olacak 5 temel kaynaktan biridir.

Nisan ayında Crafting’i başlattığımızda en az 3000 WOOD sahibi olan kullanıcılar, ilk Blood and Coin NFT’lerinden bazılarını yapabilecekler. Bu NFT’ler herhangi bir ikincil pazarda ve nihayetinde doğrudan Fief Pazarı aracılığıyla satılabilecek.

Fief, tüm ticaret faaliyetlerini dahili protokollerimize getirdiğinde, Blood and Coin, Faction ödül sistemimizi besleyecek devasa bir ücret ödül üreticisi olacak. Bu nedenle, Avalaunch IDO’ya katılan kullanıcılar, bu heyecan verici ekonomik strateji oyun sistemine ilk katılanlardan bazılarıdır.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Bunu çok takdir ettim. Kullanıcıların, bir kaynak olarak faydası ve potansiyel değeri açısından WOOD’un tam uygulamasını görmelerinin zor olduğunu düşünüyorum. Gerçekten tak ve çalıştır özelliği, başarılı oyunlar ve loncalarla ilişkili normal giriş ücretlerini oldukça düşürür. Bunun için teşekkürler.

Fief’in hangi kısımları zincir üzerinde ve tersine zincir dışı yaşıyor? Bunun etrafındaki düşünceden ve nihai sonucun vizyona nasıl hizmet ettiğinden bahseder misiniz?

0xLongshanks | Fief

Evet WOOD, loncaya katılmak için harika bir rampadır. Global ücret paylaşımına katılabilen ve gelecekteki bir Blood and Coin NFT’ye sahip olan herkes bu yolda başlamak için harika bir yol olduğu için lonca üyeliğini ölçüyorum. Makalelerimizde karakterinizi oluşturmak da dahil olmak üzere bu kavramlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

IGM’lerimizin bazı kullanıcılar için fiyat aralığının dışında olduğu göz önüne alındığında, loncaya katılmak için uygun fiyatlı yollar yaratmayı umuyoruz ve WOOD aracılığıyla loncaya katılmak harika bir yol!

Web 3’te, özellikle oyuncular için teknik engeller hala oldukça yüksek olduğundan, milyonları dahil etme kapasitesine sahip bir dahili sistem oluşturmak için burada hibrit bir yaklaşım izliyoruz.

Bununla birlikte, zincir üzerinde token çıkışı yerleşimi ile Blood and Coin oyun eylemleri için bir dizi zincir dışı mekanik kullanacağız. Bu, kullanıcıların oyun eylemlerini zincir dışında yürütecekleri ve çıkarılan NFT’yi Avalanche ağında basacakları anlamına gelir.

Bu, DeFi ve ilgili sistemlerde daha rahat olanların işleri bir adım daha ileri götürebilmesi için tümü zincirde olacak olan protokollerimizi besleyecek.

Bu kombinasyonun, her seviyedeki lonca üyesini karşılayan harika bir UX ile sonuçlanacağına inanıyoruz.

Dave Donnenfeld | Avalaunch

Geliştirmenin en zorlu kısmı hangisiydi ve bu projenin vizyonunu nasıl etkiledi? Farklı bir blok zinciri üzerine inşa ediyor olsaydınız, zorluklardan herhangi biri hafifler miydi?

0xLongshanks | Fief

Her yeni projede veya startupta olduğu gibi, gelecekteki ölçeklenebilirlik için gerekli tüm çerçeveyi devreye sokmak zorlu bir iştir. Yeni protokolleri ve lonca deneyimlerini entegre etmek ve başlatmak için ileriye doğru önemli bir esnekliğe sahip olmayı umduğumuzdan, bu özellikle Fief için geçerlidir. Özellikle üçüncü taraf projelerini ve varlıklarını çeşitli protokoller üzerinden dahil etmeyi umduğumuz gerçeği göz önüne alındığında, erken mimari kararlarımızda ekstra gayret göstermemiz gerekiyordu.

Blockchain kararlarıyla ilgili olarak, mutlaka değil. En çok alete ve yerleşik test ağlarına sahip olduğu için Ethereum ana ağı üzerine inşa etmek her zaman en kolayıdır, ancak C-chain EVM uyumlu olmak hayatımızı çok zorlaştırmadı!

Dave Donnenfeld | Avalaunch

İyi ifade edilmiş. Avalanche ile ilgili gelişmeler sizin için nasıldı? Geliştirici topluluğu hakkındaki izleniminiz nasıl oldu?

0xLongshanks | Fief

Avalanche’ı geliştirmek şu ana kadar sağlam bir deneyim oldu! Geliştirme topluluğu çok iyi bağlantılı ve yardımcı görünüyor ve ağda daha fazla NFT oyununun ortaya çıktığını görmekten heyecan duyuyoruz.

Aynı derecede önemli olduğunu düşündüğüm şey, bugüne kadar nispeten küçük olmasına rağmen çok güçlü olan NFT/oyun topluluğudur. Ava Labs’ın oyun konusunda ciddi olduğunu ve ağın bu segmentteki büyümesinde önemli bir rol oynamaktan heyecan duyduğumuzu söyleyebiliriz.

Twitter Soruları

avaxsummit: IGM NFT’yi satın aldıktan 200 gün sonra, FIEF yayılmayı bitirecek ve daha sonra satın aldığımız IGM NFT’yi yenilemeden oyuna devam edebilecek miyiz?

0xLongshanks | Fief

Önümüzdeki hafta satışa çıkacak olan IGM’ler, 200 gün boyunca FIEF çıktısı veriyor. Bu ödül, IGM’lerin vereceği Faction NFT/Öğe satımları ve daha fazlası gibi avantajlardan ayrıdır.

Yani 200 günden sonra, IGM’lerin hala faydası var.

Bir hatırlatma: IGM’ler Fief Wood’dan farklıdır. IGM’ler çok daha yüksek bir fiyat noktasında gelir ve ekosistemimizde farklı küresel faydalara sahiptir.

Daha önce de belirttiğim gibi, WOOD sahibi olmak, daha yüksek bir fiyata satın almaya gerek kalmadan loncaya başlamak için harika bir yoldur. Bu nedenle, diğer lonca üyeleriyle konuşmak için discordumuza katılırken el işçiliği denemek istiyorsanız, WOOD harika bir seçenek!

Cryptob11940274 : Oyun güncellenirse fraksiyonların sayısı artacak mı?

0xLongshanks | Fief

Daha geniş lonca ekonomisine bağlandıklarından, çekirdek hizip sayılarını artırmak için mevcut bir plan yok.

Metetelli11: Bir kullanıcı birden fazla ve farklı IGM NFT’leri alabilecek mi? Ayrıca, uzun vadede NFT’lerle $FIEF kazandıktan sonra, onları oyun dışında satabilecek miyiz?

0xLongshanks | Fief

Evet, bir kullanıcı istediği kadar IGM NFT türü satın alabilir. Her hizip/nadirlik kombinasyonu için sınırlı sayıda kaynağımız var, bu yüzden katılmakla ilgileniyorsanız, önümüzdeki hafta IGM satışından önce belgelerimizi okumanızı tavsiye ederim.

Bu sorunun ikinci kısmıyla ilgili olarak, FIEF 200 gün boyunca doğrudan IGM’lerden dağıtılır. Bunlar Avalanche ağındaki değiştirilebilir tokenlerdir, böylece onları elinde tutan herkes onları Trader Joe’da satabilir.

Ayrıca Fief Wood (WOOD) için yine tamamen Blood and Coin deneyiminden izole edilmiş bir havuz başlatacağız. Ayrıca sonunda, WOOD gibi kaynak tokenlarının, Piskopos Fraksiyonumuza giden ödüllerle aktif olarak takas edilebileceği kendi iç lonca değiş tokuşumuzu yayınlayacağız.

Bu çok fazla gibi görünebilir, bu yüzden gerçekten belgelerimizi okumanızı ve öğrenmek için Discord’umuza katılmanızı öneririz!

godisblockchain: $Wood tokenı yalnızca bir oyunda mı yoksa tüm oyunlarınızda kullanılabilecek bir şey mi?

0xLongshanks | Fief

Fief Wood, Blood and Coin’e özgüdür. Öngörülebilir gelecekte Blood and Coin öncelikli odak noktamız olacağından, başka herhangi bir oyun veya ilgili deneyimi duyurmadık.

Jordan58016764: WOOD oyunda nasıl çalışır? Bir kez bir eşya yaptığımda bu benim için ne yapar?

0xLongshanks | Fief

WOOD, Dünyevi Öğeler yapmak için kullanılabilen, değiştirilebilir bir ERC-20 tokenıdır. Bu Öğeler daha sonra karakteriniz tarafından Kaynak Toplama veya Üretim gibi ek Oyun Eylemlerini tamamlamak için donatılabilir veya bir NFT olduğu için Öğeyi açık pazarda satabilirsiniz.

WOOD gibi bir Kaynağa sahip bir Öğe ürettiğinizde, tamamen tüketilecek ve dolaşımdan kaldırılacaktır. Bu, ilerleyen herhangi bir Kaynak Toplama faaliyetini dengelemek için devasa bir deflasyon mekanizması görevi görür.

Bu nedenle, Nisan ayında herkes WOOD ile eşya üretirse, ilk arz büyük ölçüde düşecektir!

Telegram Soruları

Savy

Ekibinizin pazar lideri olmasını sağlayacağını düşündüğünüz en güçlü avantajınız nedir?

0xLongshanks | Fief

Protokol geliştirmeye karşı burs programlarına yoğun bir şekilde odaklanıyoruz. Bu, daha hızlı ölçeklendirmemize ve lojistik yerine varlıklara odaklanmamıza olanak tanır

shoujia1023

Proje adınız çok ilginç görünüyor. Arkasında bir hikayesi var mı? Bu isme yaklaşmak için ilham kaynağı olan bizleri de paylaşır mısınız?

0xLongshanks | Fief

Evet, adımız metaverse’deki ekonomik modellerin mevcut durumu üzerine bir oyun olan geleneksel Fief ve Fiefdom kavramlarına dayanmaktadır.

Smitty Werben Man Jensen | ZoanLab

Yol haritasına göre, bir sonraki en önemli önceliğiniz nedir?

0xLongshanks | Fief

IGM NFT’leri önümüzdeki hafta yayımlanacak!

Lucius

Şu anda hangi pazar, ortaklar ve toplulukla işbirliği yapmaya odaklanıyorsunuz?

0xLongshanks | Fief

Şu anda tamamen Avalanche topluluğuna ve tüm kullanıcılarına odaklandık.

Lovish Shahi| Avalaunch

Sanırım hepsini bitirdik 🙂

Tebrikler ve hepimiz adına çok teşekkürler.

Son bir not olarak olağanüstü bir konuk oldunuz. Son derece düşünceli cevaplar ve temiz bir şekilde paylaşılan bilgiler. IDO’nuza ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve sahip olduğunuzu hayal ettiğimiz tüm başarıları diliyoruz. Bugün ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederiz ve lansmanınızı ve ötesini dört gözle bekleyin!

0xLongshanks | Fief

Harika bir AMA, öğrenmek için zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyoruz.

AMA etkinliğini orijinal dilinde okumak için buraya göz atabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar