Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60032.02
2.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.76
1.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.15
0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Bankacılık Otoritesi, MiCA Kapsamında Stablecoin İhraçcıları için Katı Düzenlemeler Öneriyor

Avrupa Bankacılık Otoritesi, stablecoin’lere MiCA politikasına uygun olarak sermaye ve likidite gerekliliği için taslak düzenleme önerdi.

Clock
Paylaş
Avrupa Bankacılık Otoritesi, MiCA Kapsamında Stablecoin İhraçcıları için Katı Düzenlemeler Öneriyor

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), MiCA politikasına uygun olarak, stablecoin ihraççıları için sermaye ve likidite gerekliliklerine ilişkin taslak düzenlemeleri açıkladı.

Temel düzenlemelere göre MiCA kuralları gereği, AB içinde yabancı para birimlerine sabit stablecoin’lerin dolaşımı kısıtlanıyor ve ihraççılarına sıkı rezerv gereklilikleri uygulanıyor. Avrupa Bankacılık Otoritesi, yine MiCA kuralları çerçevesinde önemli kriterleri içeren üçüncü politika önerilerini yayımladı:

728×90 muhabbit - Avrupa Bankacılık Otoritesi, MiCA Kapsamında Stablecoin İhraçcıları için Katı Düzenlemeler Öneriyor300x250 muhabbit - Avrupa Bankacılık Otoritesi, MiCA Kapsamında Stablecoin İhraçcıları için Katı Düzenlemeler Öneriyor
  • Stablecoin rezerv varlıkları için sermaye ve likidite gereklilikleri.
  • Stablecoin ihraççıları için düzenli likidite gereklilikleri.

Avrupa Bankacılık Otoritesi, varlık referanslı token’lar ve e-para token’ları ihraç edenler için kurtarma planlamasının önemini vurguladı. Varlık rezervleriyle ilgili düzenleyici gerekliliklere uyma kabiliyetlerini etkileyebilecek olumsuz senaryolar için önceden hazırlık yapılmasını önerdi.

Son raporda, varlık rezervlerine sahip stablecoin ihraççıları için daha fazla düzenleme içeren maddeler yer alıyor. Önemli işlem hacmine sahip olan stablecoin’ler denetim altına girecek ve standart % 2 yerine rezervlerinin % 3’üne eşdeğer fon bulundurmaları gerekecek.

Avrupa Bankacılık Otoritesi’nin önerileri 8 Şubat 2024 tarihine kadar istişareye açık olacak. Ardından 30 Ocak’ta bir kamu duruşması yapılması planlanıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar