Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62050
0.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2996.89
-0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.83
-1.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $541.9
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Birliği Konseyi, MiCA’yı Kabul Etti!

Avrupa Birliği Konseyi, kripto piyasası için yasal çerçeve sunan MiCA’yı oybirliğiyle kabul etti.

Clock
Paylaş
Avrupa Birliği Konseyi, MiCA’yı Kabul Etti!

Avrupa Birliği Konseyi, kripto piyasası için yasal çerçeve sunan MiCA’yı oybirliğiyle kabul etti. AB’nin 27 üye ülkesinin temsilcilerinden oluşan bu konsey, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yönetmeliğini onayladı. Böylelikle Avrupa Birliği Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yönetmeliğini onaylayarak, kripto para lisanslama rejimine sahip dünyadaki ilk büyük yargı yetkisi haline gelmiş oldu. Yasa, 2024’te yürürlüğe girecek.

728×90 muhabbit - Avrupa Birliği Konseyi, MiCA'yı Kabul Etti!300x250 muhabbit - Avrupa Birliği Konseyi, MiCA'yı Kabul Etti!

Yasa 2024 Yılında Yürürlüğe Girecek!

Büyükelçilerin geçtiğimiz hafta hem MiCA’ya hem de vergi önlemlerine yeşil ışık yakması sonrası yakın zamanda yasalarda anlaşmaya varılacağı tahmin ediliyordu. MiCA yasası ise cüzdan sağlayıcıları ve borsalar gibi kripto para şirketlerinin lisans almasını ve stablecoin ihraççılarının uygun rezervlere sahip olmasını gerektiriyordu. MİCA ile birlikte kripto fon transferlerine yönelik yeni kara para aklama karşıtı tedbirler de kabul edildi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar