Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59152.27
4.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3334.59
2.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.83
1.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
3.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Dünyanın En Büyük Kripto Para Ekonomisi Oldu!

Avrupa, dünyada lider konuma geldi!

Clock
Paylaş
Avrupa Dünyanın En Büyük Kripto Para Ekonomisi Oldu!

Blockchain analiz firması Chainalysis’in yeni bir araştırmasına göre, orta, kuzey ve batı Avrupa bölgesi (CNWE), geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde kripto para alarak, dünyanın en aktif kripto para birimi bölgesi oldu.

Salı günü yayınlanan rapor, CNWE bölgesinin Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında küresel kripto para aktifliğinin %25’ini oluşturduğunu ortaya koydu. Bölge, özellikle merkezi olmayan finans olmak üzere tüm kripto para kategorilerinde keskin bir artış gördü.

Binance BannerBinance Banner

Bu arada Chainalysis, kripto para işlemlerini, ticaret, yatırım ve iş anlaşmalarını içeren herhangi bir durum olarak tanımlıyor.

Birleşik Krallık Listenin En Üstünde

Avrupa aynı zamanda bu tür işlemler için kurumsal yatırım merkezi haline geldi. Bununla beraber, bu alandaki işlem değerleri Temmuz 2020’de 1.4 milyar $ değerindeyken, Haziran 2021’de 46.3 milyar $’a kadar yükseldi. Şaşırtıcı bir şekilde Birleşik Krallık 170 milyar $ ile bölgedeki en büyük kripto para ekonomisi olarak öne çıkıyor. Bu değerin %49’u ise DeFi protokolleri aracılığıyla kayıt altına alınmış.

Chainalysis’in kıdemli pazarlama müdürü Henry Updegrave verdiği demeçte, “Birleşik Krallık’ın büyümesi, büyük ölçüde işlem hacminin çoğunu sağlayan büyük ölçekli transferlere dayalı kurumsal yatırımlardan kaynaklanıyor” dedi.

Bitcoin’in yaşadığı boğa piyasası, akıllı sözleşme platformlarının popülerleşmesi ve merkezi olmayan finansın olgunlaşması, kripto paraların yükselişine ciddi katkıda bulundu. Avrupa bölgesinin kripto para faaliyetinin zirve yapması, Bitcoin’in 64.000 $’a yükseldiği Mayıs 2021 tarihi ile aynı zamanlara denk geliyor.

Chainalysis’in verileri, büyük kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne güç sağladığını gösteriyor. Varlık yöneticileri, holdingler ve diğer kurumsal oyuncular, Grayscale, CoinShares ve 21Shares tarafından sunulan Bitcoin ve Ethereum odaklı yatırım ürünlerine milyarlarca dolar yatırdı.

Avrupa’nın gelişmiş ekonomisinin ötesinde, Chainalysis’in araştırması gelişmekte olan pazarlarda da kripto para ticaretinin arttığını belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar