Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63726.97
2.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.45
4.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.46
13.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.9
3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Başkanı: “Kripto Paralar Konusunda Ortak Bir Düzenleme Yapmanın Vakti Geldi!

Yetkili, kripto para düzenlemeleri ve uluslararası endüstri standartları oluşturulması gerektiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Başkanı: “Kripto Paralar Konusunda Ortak Bir Düzenleme Yapmanın Vakti Geldi!

Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Başkanı Mairead McGuinness, kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Financial Times tarafından kısa süre önce yapılan bir röportajda konuşan McGuinness, ABD’li milletvekillerini kapsamlı bir şekilde kripto para düzenlemeleri ve uluslararası endüstri standartları oluşturmaya davet etti. Başkan, bunun önemli ve gerekli bir hamle olacağından bahsetti. Kripto paraların kontrol altına alınmadığı takdirde finansal istikrar için risk oluşabileceğini ve potansiyel tehdit olarak gündemde olmaya devam edeceğini belirtti.

728×90 muhabbit - Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Başkanı: "Kripto Paralar Konusunda Ortak Bir Düzenleme Yapmanın Vakti Geldi!300x250 muhabbit - Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Başkanı: "Kripto Paralar Konusunda Ortak Bir Düzenleme Yapmanın Vakti Geldi!

McGuinness, konu ile ilgili olarak ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Diğer oyuncuların da belki farklı şekilde, ancak aynı amaçla çalışma yaptıklarını görmemiz gerekiyor. Artık kripto paraların küresel düzenlemesine bakmamız gerekiyor.”

ABD’li hükümet yetkililerinin şu anda Avrupa Birliği ile aynı yönde hareket etmesinden mutluluk duyduğunu dile getiren başkan, kripto paraların düzenlenmemesi durumunda Avrupa düzeyinde çok fazla endişe meydana geleceğini belirtti. Ayrıca, zaman içinde, sektörün daha da büyümesi halinde finansal istikrar sorunlarının olabileceğini belirtti.

Ülkeler Düzenleme Konusunda Benzer Açıklamalar Yapıyor

Konu ile ilgili olarak kısa süre önce benzer bir açıklama yapan Adalet Bakanlığı’nın kripto paralardan sorumlu Üyesi Eun Young Choi, sektördeki açıklarından ve son zamanlardaki DeFi dolandırıcılıkları yüzünden ciddi anlamada ulusal güvenlik endişelerinin meydana geldiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Bunun yanında ABD Demokrat Senatörü John Hickenlooper ise geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, SEC’e kripto paraların denetimi konusunda harekete geçmek için talepte bulundu. Aslından bu ve buna benzer açıklamalar diğer ülkelerin yetkilileri tarafından da yapıldı. Örneğin, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para düzenlemeleri konusunda küresel iş birliği çağrısında bulundu.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi İcra Kurulu Başkanı Nikhil Rathi, düzenleyicinin, kripto paralar konusunda  yeni kara para aklama standartlarını titizlikle uyguladığını açıkladı. Ayrıca bu konuda tüketicileri potansiyel riskler konusunda uyardığını da belirtti. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar