Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68246.63
-2.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3829.73
2.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
-4.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.9
-3.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka Teknolojisini Araştırmaya Odaklı Yeni Bir Birim Oluşturuyor!

Birim, dünyanın önde gelen sosyal medya platformları ve arama motorları tarafından kullanılan algoritmaların etkisini araştıracak.

Clock
Paylaş
Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka Teknolojisini Araştırmaya Odaklı Yeni Bir Birim Oluşturuyor!

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan bir açıklamada, dünyanın önde gelen sosyal medya platformları ve arama motorları tarafından kullanılan algoritmaların etkisini araştırmak üzere, yeni bir araştırma birimi kurulduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka Teknolojisini Araştırmaya Odaklı Yeni Bir Birim Oluşturuyor!300x250 muhabbit - Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka Teknolojisini Araştırmaya Odaklı Yeni Bir Birim Oluşturuyor!

Avrupa Algoritmik Şeffaflık Merkezi (ECAT) adı verilen birim, 18 Nisan 2023 tarihinden itibaren faaliyete başladı. Birim çalışanları, yapay zeka destekli algoritmaları analiz edip değerlendirecek olan veri bilimcileri, yapay zeka uzmanları, sosyal bilimciler ve hukuk uzmanlarından oluşuyor.

Birimin ana görevlerinin arasında, Avrupa Komisyonu’nun, potansiyel riskleri belirlemesine ve ele almasına yardımcı olmak yer alıyor. ECAT’in, yapay zeka da dahil olmak üzere çok çeşitli konularda araştırma yapan Avrupa Birliği’nin mevcut Ortak Araştırma Merkezi’ne yerleştirileceği belirtiliyor.

Bilindiği üzere yapay zeka tabanlı programlar, çeşitli karmaşık algoritmalar kullanılarak oluşturuluyor. İşte ECAT, bu gibi teknolojilerin, örneğin; OpenAI’nin ChatGPT’si gibi yapay zeka sohbet robotlarının temelini oluşturan algoritmaları da detaylı bir şekilde inceleyecek.

Yeni oluşum hakkında açıklama yapan AB’nin iç pazar yetkilisi Thierry Breton, ECAT’in, algoritmalarının nasıl çalıştığını görmek için büyük arama motorlarının ve çevrim içi platformları inceleyeceğini belirtiyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar