Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66762.01
-0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3450.76
-1.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.44
3.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.6
-1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa Konseyi, Kripto Para Düzenlemesini Onaylamaya Bir Adım Daha Yaklaştı!

Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu belirlenen kurallar üzerinden müzakere edecek.

Clock
Paylaş
Avrupa Konseyi, Kripto Para Düzenlemesini Onaylamaya Bir Adım Daha Yaklaştı!

Avrupa Birliği (AB), kripto paraları düzenlemek için önerdiği taslağın onayına bir adım daha yaklaştı.

Çarşamba günü (24 Kasım 2021) Avrupa Konseyi’nin web sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Markets in Crypto Assets (MiCA) taslağını benimsemeye başladı. Bu gelişme, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nun, kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili teklifin resmen kanun olarak kabul edilmeden önce müzakereler başlatabileceği anlamına geliyor.

728×90 muhabbit - Avrupa Konseyi, Kripto Para Düzenlemesini Onaylamaya Bir Adım Daha Yaklaştı!300x250 muhabbit - Avrupa Konseyi, Kripto Para Düzenlemesini Onaylamaya Bir Adım Daha Yaklaştı!

MiCA, Bitcoin gibi kripto paraları geniş ölçüde düzenler ve kripto para firmalarının lisans sahip olmasını sağlayarak AB genelinde genişlemesini sağlayabilir. Avrupa Konseyi’nin MiCA için şimdilik 405 sayfalık bir taslağı var. AB, varlığa dayalı token ihraç kurallarını değiştirebilir.

Konsey, AB’nin sermaye gereksinimleri direktifi kapsamında yetkilendirilen kredi kurumlarının varlığa dayalı “token”lar çıkarmak için MiCA kurallarını sağladığı takdirde başka bir izin almaması gerektiğini kabul etti. Belgede bu kurumların, stablecoin ihraççılarının MiCA kapsamında sürdürmeleri gereken sermaye gereksinimlerinden de muaf olması gerektiği belirtildi.

Avrupa Konseyi, MiCA düzenlemelerinin değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) için geçerli olmadığını söyledi.

MiCA düzenlemesi, AB’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu tarafından Eylül 2020’de tanıtıldı. Çarşamba günü Konsey, Digital Operational Resilience Act (DORA) düzenlemesine de olumlu yaklaştı. Dijital finansın geleceği için güzel gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar