Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64273.83
-0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.85
-0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.46
-4.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.6
-0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avrupa’nın İlk Tokenizasyonu, Securitize ve Avalanche İş Birliği İle Gerçekleşiyor!

Securitize, İspanya’da ilk kez bir hisse senedini dijital olarak çıkaran şirket oldu. İspanya Hazine Bakanlığı’ndan aldığı izinle, İspanyol emlak yatırım firması Mancipi Partners’ın hisselerini temsil eden token’ları çıkarıyor

Clock
Paylaş
Avrupa’nın İlk Tokenizasyonu, Securitize ve Avalanche İş Birliği İle Gerçekleşiyor!

Varlık tokenizasyonu şirketi Securitize, Avrupa Birliği’nin dijital varlıklara yönelik pilot rejimi çerçevesinde ilk tokenize hisse senetlerini ihraç ettiğini duyurdu.

2017 yılında kurulan ve ABD merkezli bir tokenizasyon şirketi olan Securitize, İspanya’da ilk kez bir hisse senedini dijital olarak çıkaran şirket oldu. İspanya Hazine Bakanlığı’ndan aldığı izinle, İspanyol emlak yatırım firması Mancipi Partners’ın hisselerini temsil eden token’ları çıkarıyor.

728×90 muhabbit - Avrupa'nın İlk Tokenizasyonu, Securitize ve Avalanche İş Birliği İle Gerçekleşiyor!300x250 muhabbit - Avrupa'nın İlk Tokenizasyonu, Securitize ve Avalanche İş Birliği İle Gerçekleşiyor!

Avalanche (AVAX) üzerinde geliştirilen token’lar, İspanya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi (CNMV) tarafından denetlenecek ve hisse token’larının işlemleri 2023 Eylül ayında ikincil piyasalarda başlatılacak.

Geleneksel piyasalar ve kripto varlık piyasaları tokenizasyon ile birleşiyor

Bu gelişme, geleneksel sermaye piyasaları ile kripto para dünyasının birbirine bağlanması anlamında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Eski tip yatırım ürünleri olan özel sermaye ve borç, blok zincirlerine yerleştirilerek token şeklinde sunuluyor. Bank of America, tokenizasyonun mevcut finansal altyapıyı geliştirerek daha verimli bir sistem oluşturabileceğini belirtiyor. Boston Consulting Group raporunda, tokenize edilmiş varlıklar piyasasının 2030 yılına kadar 16 trilyon dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Securitize’ın kurucu ortağı ve CEO’su Carlos Domingo, Avrupa’nın bu yenilikten büyük ölçüde faydalanacağını ifade ediyor. Tokenizasyon işlemi, işletmelere birincil sermaye artışları yoluyla sermaye elde etme ve ikincil ticaret yoluyla potansiyel vergi avantajları ile likidite sağlama konusunda yeni bir yol sunuyor.

Securitize, geçtiğimiz yıl ABD’deki varlık yöneticileri Hamilton Lane ve KKR’ın yatırım fonlarını tokenize etmişti. Ayrıca, şirket, 2020 yaz aylarında İspanya’nın dijital varlıklara yönelik test ortamına giriş yaparak Avrupa pazarına adım atmıştı.

Ayrıca Securitize, bu işlemin Avrupa Birliği’nin Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) pilot düzenlemesi kapsamında gerçekleşen ilk tokenize hisse senedi ihracı olduğunu belirtiyor. Bu düzenleme, blok zinciri teknolojisini kullanarak hisse senedi ve tahvil gibi menkul kıymetlerin ticareti için düzenlenmiş bir ortam oluşturmayı amaçlıyor.

Yaklaşık altı aylık bir test sürecini tamamlayan Securitize, İspanya ve tüm Avrupa Birliği’nde tokenize edilmiş menkul kıymet ihracı, yönetimi ve ticaretini gerçekleştirebilmek için lisans almayı hedefliyor. Bu adım, Avrupa’da tokenizasyon alanında yeni bir dönemi başlatabilecek önemli bir adım olarak görülüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar