Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66008
-1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.3
-2.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.7
-0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin Gerçek Para Bile Değil, Ne Yaygara Kopardılar!”

Avustralya Merkez Bankası, kripto paraların gerçek bir para birimi olmadığını öne sürdü.

Clock
Paylaş
Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin Gerçek Para Bile Değil, Ne Yaygara Kopardılar!”

Avustralya Merkez Bankası (The Reserve Bank of Australia) kripto paralara pek de iyi gözle bakmıyor. Temsilciler Meclisi’nin düzenlediği İktisat Daimi Komitesi’ne, Avustralya Merkez Bankası’nda Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Michelle Bullock’ın sözleri damgasını vurdu.

Queensland Liberal Ulusal Parti üyesi Julian Simmonds, başkan yardımcısı Bullock’a Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında ne düşündüğünü sordu. İşte tam bu noktada Bullock Bitcoin hakkındaki düşünceleriyle kripto para dünyasını kızdırdı.

728×90 muhabbit - Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin Gerçek Para Bile Değil, Ne Yaygara Kopardılar!”300x250 muhabbit - Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin Gerçek Para Bile Değil, Ne Yaygara Kopardılar!”

“Bitcoin bir ödeme aracı değil, onu geçtim gerçek bir para birimi bile değil. Potansiyel bir varlık için çok fazla yaygara koptuğunu düşünüyorum.”

Avustralya Merkez bankası başkan yardımcısı Mıchelle bullock

Başkan yardımcısının sözlerine Merkez Bankası başkanından da onay geliyor. Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe, Bitcoin’in volalitesinden ve risklerinden bahsetti.

“Bitcoin yatırımcılar için bir risktir, finansal sistemler için değil.”

Avustralya Merkez Bankası Başkanı Phılıp Lowe

Başkan yardımcısı Bullock Facebook’un Diem’ini öne çıkararak diğer düzenleyici birimlerle görüştüklerini ve stablecoin düzenlemelerinin şu an yaşanan ve gelecekte yaşanabilecek sorunların çözümü olduğunu öne sürdü.

Avustralya Merkez Bankası, geçtiğimiz 2020 yılının sonlarına doğru kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çıkaracağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı tavırlarını bu şekilde açıklayan Merkez Bankası, kripto para camiasında tepkiyle karşılandı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar