Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68133.84
-2.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3789.95
1.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.29
-3.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.7
-3.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Emeklilik Fonu QIC, Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

70 milyar dolarlık varlığı yöneten en büyük beşinci emeklilik fonu kripto para yatırımı yapacak.

Clock
Paylaş
Dev Emeklilik Fonu QIC, Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

Avustralya’nın yaklaşık 70 milyar dolarlık varlığı yöneten en büyük beşinci emeklilik fonu olan Queensland Investment Corporation’ın (QIC), gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapmaya açık olduğunu bildirildi.

QIC’nin para birimi başkanı Stuart Simmons, The Financial Times’a verdiği bir röportajda, düzenleme ve altyapı açısından alan olgunlaştıkça büyük emeklilik fonlarının büyük olasılıkla kripto para alanına yatırım yapmaya çalışacağını söyledi.

728×90 muhabbit - Dev Emeklilik Fonu QIC, Kripto Paralara Yatırım Yapacak!300x250 muhabbit - Dev Emeklilik Fonu QIC, Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

Simmons, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda bir takım belirsizlikler var ve kurumsal yatırım için operasyonel altyapı olgunlaşmamış durumda. Çerçeve gelişmeye devam ettikçe, süper fonlar sonunda kripto paralara yatırımı kolaylaştırarak kullanıcı talebine cevap veriyor olabilir.”

Büyük Fon sahipleri Kripto Para alanına Yatırım Yapmaya Başlıyor

Bu haftanın başlarında, Kanada’nın en büyük ikinci emeklilik fonu CDPQ da kripto para alanına girdi. Yine geçtiğimiz ay, iki ABD emeklilik fonu, Fairfax County Polis Memurları Emeklilik Sistemi ve Fairfax County Çalışanları Emeklilik Sistemi’nin de, kurul onaylarını bekleyen kripto para yatırım hedefleri olduğu bildirildi.

Parataxis Capital Management’ın da çeşitli kripto para birimleri satın alan ve kripto para türevleri ticareti yapan ana fonuna toplam 50 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladığı belirtildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar