Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52091.75
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3009.32
3.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.1
-2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
-0.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avustralyalı Madencilik Şirketi, Piyasa Koşullarına Rağmen, Operasyonlarını Büyütme Kararı Aldı!

Şirket, mevcut piyasa koşullarına rağmen yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği operasyonlarını genişletiyor.

Clock
Paylaş
Avustralyalı Madencilik Şirketi, Piyasa Koşullarına Rağmen, Operasyonlarını Büyütme Kararı Aldı!

Avustralya merkezli, yenilenebilir veri merkezi altyapı şirketi olan Arkon Energy, mevcut piyasa koşullarına rağmen yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği operasyonlarını genişletiyor. Bu kapsamda şirket, kısa süre önce tamamlanan bir fonlama turunda 28 milyon dolar topladığını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Elde edilen fonları madencilik operasyonları için kullanmaya devam edeceğini belirten Arkon, Avrupa merkezli başka bir veri merkezi da satın alarak faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor.  

Bitcoin madenciliği için %100 yenilenebilir elektrik kullanan şirket, toplanan 28 milyon dolar ile maliyetlerini sürdürülebilir bir şekilde düşürmek istiyor. Bu kapsamda da ucuz enerji için elektrik piyasalarında sıkışan yenilenebilir enerjiye odaklandığını belirtiyor.

Mevcut pazarın birçok faktör nedeniyle büyüme için mükemmel bir fırsat yarattığını söyleyen Arkon CEO’su Josh Payne, şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin ve madencilik ekipmanı fiyatlarının düşük olduğu mevcut pazar ortamı, benzersiz kârlılığımızdan yararlanmak ve büyüme sermayesine erişim sağlamak için zorlayıcı bir fırsat sunuyor.”

Ayrıca Arkon, “dikey olarak entegre edilmiş yeşil Bitcoin madenciliği platformu” oluşturmaya yönelik hedeflerine yönelik ise başka bir adım daha attı. Şirket bu planının bir parçası olarak Norveç’in önde gelen yenilenebilir enerji tabanlı veri merkezlerinden biri olan Hydrokraft AS’yi satın aldı.

Ancak bu satın alma işlemin ardından açıklama yapan Norveç hükümeti, ülkedeki Bitcoin madencileri için mevcut olan indirimli elektrik vergisinin kaldırılmasını önerdi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Norveç Maliye Bakanı, vergi muafiyetinin ilk kez başlatıldığı zamana kıyasla şimdi tamamen farklı bir durumda olduğunu söyledi.

Benzer şekilde, Kanada’nın Quebec eyaletinde, bölgenin enerji yöneticisi, yerel hükümetten yüksek enerji talepleri nedeniyle kripto para madencilerinin elektriğini kesmesini istedi.

Mevcut pazar gerilemesi ve endüstri kargaşası, uzaydaki birçok şirket için zorlu bir ortam yarattı. Ancak tüm bu zorlu süreçlere rağmen bazı şirketler ilerlemesine devam ediyor. Çinli Bitcoin madencilik devi Canaan, kısa süre önce operasyonlarını büyütme kararını açıkladı. Bu kapsamda şirket, yeni araştırma ve geliştirme projelerine odaklanmayı planladığını duyurdu.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar