Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65415.99
0.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3162
4.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
10.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.4
1.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Avusturalya Kripto Para Adaptasyonu En Yüksek Ülkeler Arasında!

Vatandaşların kripto paralara olan ilgisi gittikçe artarken, Finder tarafından ortaya konan bir araştırmaya göre adaptasyon da oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor.

Clock
Paylaş
Avusturalya Kripto Para Adaptasyonu En Yüksek Ülkeler Arasında!

Avusturalya, kripto para adaptasyonunu en yüksek olduğu ülkelerden biri olarak tanımlanıyor. Vatandaşların kripto paralara olan ilgisi gittikçe artarken, Finder tarafından ortaya konan bir araştırmaya göre adaptasyon da oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor.

Cryptocurrency Adaption Index’ten sağlanan verilere göre hazırlanan araştırmaya 22 ülkeden 41.600 kişinin katıldığı bildiriliyor.

728×90 muhabbit - Avusturalya Kripto Para Adaptasyonu En Yüksek Ülkeler Arasında!300x250 muhabbit - Avusturalya Kripto Para Adaptasyonu En Yüksek Ülkeler Arasında!

Araştırma sonucuna göre Avusturalya, yüzde 17.8 oran ile kripto para sahip olma oranı en yüksek üçüncü ülke olarak öne çıkıyor.

Ortaya çıkan oran ile birlikte Endonezya ve Hong Kong’u geride bırakan Avusturalya’nın ciddi bir kripto para ilgisi olduğu sonucu çıkan rapor ile ilgili konuşan Finder CEO’su Fred Schebesta, Avusturalyalıların yeni oluşumlara olan yüksek ilgisinden bahsetti.

En Popüleri Bitcoin

Her 5 yetişkinden 1’inin kripto paraya sahip olduğu sonucunun çıktığı araştırmada, Bitcoin ise en popüler kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Yüzde 65’i aşan bir oran ile en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’inin ardından ise Ethereum geliyor. Ethereum’un ardından en popüler para birimi ise Cardano.

Araştırmaya katılan kişiler arasında popüler olarak bahsedilen ve elde bulundurulan diğer iki kripto para ise Binance Coin ve Dogecoin olarak isimlendiriliyor.

Avusturalya’da kripto para alma imkanlarının fazla olduğunun altını çizen Schebesta, bu nedenle kişilerin kolayca kripto para alıp sattığını söylüyor. Aynı zamanda adaptasyon oranının yüksek olduğunu belirten Finder CEO’su, önümüzdeki dönemde bu oranın daha artmasını beklediğini açıklıyor.

Türkiye’deki kripto para adaptasyonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar