Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68430.02
-1.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3904.72
3.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.81
-2.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avusturyalı Dev Şirket Bitpanda, Bitcoin Destekli ETN’i Başlatıyor!

Yeni gelişme ile birlikte, yatırımcılar, aracı platformlar aracılığıyla ETN’e erişilebilir olacak.

Clock
Paylaş
Avusturyalı Dev Şirket Bitpanda, Bitcoin Destekli ETN’i Başlatıyor!

Avusturya’nın dev yatırım grubu Bitpanda, kısa süre önce yaptığı bir açıklama ile borsada işlem gören kripto para birimini (ETN) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Açıklamada ETN’in Bitcoin fiyatını takip edeceğini ve ilgili ürünün aracı platformlar aracılığıyla erişilebilir olacağı bildirildi. Böylece yatırımcılar Bitpanda üzerinden yeni bir hesap açmasına gerek kalmadan yatırım yapabilecek.

728×90 muhabbit - Avusturyalı Dev Şirket Bitpanda, Bitcoin Destekli ETN'i Başlatıyor!300x250 muhabbit - Avusturyalı Dev Şirket Bitpanda, Bitcoin Destekli ETN'i Başlatıyor!

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth, şu ifadelere yer verdi:

“Bitpanda olarak Bitcoin ETN”i kripto para teknolojisi ile ticaret ve yatırım yapmanın yeni bir yolu olarak tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca yatırımcılar için kripto paralara kolay ulaşım sağlama konusundaki kararlılığımızın arkasındayız.”

Demuth ayrıca, AB tabanlı olarak Euro cinsinde bir Bitcoin ETN yayımlayarak, alternatif bir varlık sınıfına sahip olma imkanı da sunacaklarını dile getirdi.  

Halihazırda Bitpanda tarafından Bitcoin destekli sunula ETN’i, Almanya’nın popüler platformlarından biri olan Deutsche Boerse’nin elektronik borsası XETRA tarafından listelenecek. Borsa ayrıca 2022 yılında ise Ethereum destekli bir ETN ve başlatmayı planlığını belirtiyor.  

Yeni gelişme, borsaların kripto para piyasasında kendilerini daha da sağlamlaştırmaya çalıştığı bir dönemde açıklanmış oldu. Bu gibi uygulamaların artış yaşanmasıdan dolayı yatırımcılar çeşitli yöntemler ile yatırım yapmaya başlamış durumda.

Örneğin son olarak, Scalable Capital, Almanya’nın kripto alım-satım araçlarını piyasaya sürdü ve daha önce New York merkezli Public.com de dijital varlıkların ticaretini yapmak için benzer araçları piyasaya sürdü.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar