Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64799.99
1.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3102
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.74
4.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.8
1.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

BadgerDAO Hacklendi mi?

BadgerDAO’nun hackendiği iddiaları güne damgasını vurdu. Kullanıcılar haberin kaynağının doğruluğunu araştırıyor.

Clock
Paylaş
BadgerDAO Hacklendi mi?

Bugün Twitter’da yayılan habere göre BadgerDAO’nun hacklendiği iddia edildi. Bu iddiaların ardından BadgerDAO, tüm akıllı sözleşmelerin durdurulduğunu duyurdu. Kullanıcıların daha fazla kayıp yaşamaması için akıllı kontrat emirlerini kontrol ederek iptal etmeleri gerekiyor.

728×90 muhabbit - BadgerDAO Hacklendi mi?300x250 muhabbit - BadgerDAO Hacklendi mi?

Önemli bir DeFi platformu olan BadgerDAO‘nun siber saldırıya uğramış olduğu düşünülüyor. Bugün (02.12.2021) sabah saatlerinde Spreek Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre, Ethereum ağına bir saldırı düzenlendiği ve 10 milyon dolarlık bir kayıp yaşandığı bildirildi. Saldırının hedefi olan kontrat adresi ise şu şekilde:

0x1fcdb04d0c5364fbd92c73ca8af9baa72c269107

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Kullanıcılara, son birkaç haftada BadgerDAO ile ilişkili bir işlem yapıp yapmadıklarını kontrol etmeleri ve yukarıda verilen sözleşme adresi ile ilgili bir emirleri varsa iptal etmeleri tavsiye ediliyor.

Bir kontrata ait izinleri iptal etmek için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

etherscan.com‘u ziyaret edin. Saldırıdan etkilenmiş olabileceğini düşündüğünüz cüzdanınız ile giriş yapın. Cüzdanınızda sözleşmeye dair bir izin verilip verilmediğini kontrol edin ve eğer verilmişse iptal edin.

BadgerDAO’dan Açıklama Geldi

BadgerDAO’dan siber saldırı iddiası hakkında henüz bir doğrulama gelmemekle beraber, resmi Twitter hesaplarından bir duyuru yapıldı. Saldırı iddialarından haberdar olduklarını ifade eden ekip, konu ile ilgili araştırma yapıldığını ve tüm akıllı kontratların bu süreçte daha fazla kayıp yaşanmaması için durdurulduğunu bildirdi.

Saldırı ile ilgili iddialardan bir diğeri ise ekonomik kaybın 100 milyon dolara yaklaştığı. İddiaların BadgerDAO tarafından cevaplanması ve insanların merakının giderilmesi bekleniyor.

Olası Kayıp, 100 Milyon Dolar!

Konuya dair bir diğer Twitter paylaşımı ise blockchain güvenlik firması olan PeckShield‘den geldi. Saldırıya uğrayan adreslerin listesini veren PeckShield’e göre, kayıp tahmin edilenden de fazla.

Haberin yazıldığı şu saatlerde ise (02.12.2021, 20:30) BADGER’in değeri, coinmarketcap verilerine göre %23.40 düşmüş durumda.

Daha fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar