Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65720.01
-1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3542.25
-1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.53
-5.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.9
-0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BAE Düzenleyicileri, Dubai’de Kripto Para Ticaretine İzin Verdi!

Dubai, düzenleyicilerden onay alarak kripto para birimi endüstrisine adaptasyon sağlamaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
BAE Düzenleyicileri, Dubai’de Kripto Para Ticaretine İzin Verdi!

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki finansal düzenleyiciler, Dubai’de kripto para ticaretine resmi olarak izin vermek ve desteklemek için bir anlaşmaya vardılar.

Çarşamba günü yaptığı açıklamada Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTCA), BAE’nin kripto paraların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemek için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - BAE Düzenleyicileri, Dubai'de Kripto Para Ticaretine İzin Verdi!300x250 muhabbit - BAE Düzenleyicileri, Dubai'de Kripto Para Ticaretine İzin Verdi!

Yeni uygulama DWTCA’nın, kripto para birimleriyle ilgili finansal faaliyetler için gerekli onayları ve lisansları vermesini sağlayan bir çerçeve oluşturuyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Securities and Commodities Authority (SCA), ihraç, listeleme, ticaret ve lisanslama süreçleri gibi kripto paralarla ilgili önemli faaliyetleri de denetleyecek.

Duyuruya göre anlaşma, SCA’nın CEO’su Maryam Al Suwaidi, DWTCA’nın genel müdürü Helal Saeed Al Marri ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanından bir yönetici tarafından imzalandı.

Bununla beraber Al Suwaidi şunları söyledi:

Yeni girişimin, DWTCA’nın hizmetlerini serbest bölge seçilen yerlerde genişletmeye ve NFT’ler gibi yeni teknolojileri desteklemeye uygun olduğunu söyledi. Dubai, inovasyon ve dijital liderliğindeki bir ekonomiye doğru ilerlemeye devam edecek. Bunun dışında DWTCA, blok zinciri ve kriptografik teknolojilerle desteklenen işletmeleri desteklemek istiyor.

Yeni anlaşma, BAE’nin kripto para dostu bir küresel merkez olma konusundaki potansiyelini daha da güçlendirmiş oldu.

Nisan ayında Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri, kripto para birimlerinin ülkenin ekonomisini 10 yıl içinde ikiye katlama planlarının anahtarı olacağını açıkladı. Bunun dışında yerel borsa, Nasdaq Dubai ve Kanadalı dijital varlık yatırım fonu yöneticisi 3iQ firmalarının, halka açık bir Bitcoin (BTC) fonunu listeledi.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar