Muhabbit

Bakkt’ın XRP’ye Destek Verme Gibi Bir Niyeti Yok!

Bakkt, XRP’ye kapıları kapattı!

Bakkt'ın

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bakkt’ın, ürün geliştirme konusunda XRP’yi desteklemeyeceği açıklandı.

11 Ocak’ta Bakkt CEO’su Gavin Michael, Bitcoin ve diğer ana akım dijital varlıkların benimsenmesini tartışmak amacı ile bir “podcast”e katıldı. Michael, Bakkt’ın gelecekte platformunda bir dizi altcoin için destek sunmayı planladığını, ancak XRP’nin bunlardan biri olmadığını söyledi.

Michael, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen bir davanın yol açtığı yasal sorunlar sebebi ile, şirketin XRP’den uzak durmaya karar verip vermediği konusunda açık bir şekilde konuştu. Michael, “XRP, platformumuzda değil” dedi ve ekledi:

Kripto para sektörüne Bitcoin aracılığı ile girdik ve kullanıma sunduğumuz ilk para birimi buydu. Ürün geliştirme çalışmalarımızın parçası olarak başka tokenlar da gelecek fakat XRP bunlardan biri değil.

CEO’nun XRP hakkındaki düşünceleri, Bakkt’ın halka açılma planlarının resmi duyurusunu takip ediyor. 11 Ocak tarihinde New York Borsası’nın yöneticisi ve Bakkt’ın sahibi Intercontinental Exchange, Bakkt’ın borsalarda faaliyete geçmesine izin vermek için VPC Impact Acquisition Holdings ile anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Bu arada Ripple, SEC’in Aralık ayı sonunda açtığı dava ile mücadele etmekte. 8 Ocak’ta Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, “SEC’in kanıtlanmamış iddialarını” şiddetle reddetti.

Ripple’ın yasal sorunları ile beraber, birçok kripto para borsası ve şirketi XRP’ye desteğini kesti. 6 Ocak tarihinde kripto cüzdan sağlayıcısı ve ticaret platformu Blockchain.com, Coinbase, Binance.US, OKCoin gibi şirketler XRP’ye desteklerini sonlandırdığını duyurdu.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version