Muhabbit

Bakkt, SPAC Aracılığıyla Halka Arz Olacak!

Bakkt, borsalarda listelenmek için adımını attı!

Bakkt

New York Borsası ve kurumsal Bakkt borsasının sahibi Intercontinental Exchange, kripto kolunun borsalarda listeleneceği bir anlaşmayı duyurdu.

Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere şirket, VIH borsası altında işlem gören VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmeye hazırlanıyor. VPC şirketinin tek amacı, başka bir şirket ile satın alım, birleşim ya da halka arz gibi süreçlerden geçmeden borsalarda listelenmeye izin veren paravan bir şirket olarak yer alıyor.

Birleşme tamamlandıktan sonra Bakkt’ın 2.1 milyar $ değerinde olması beklenmekte. Borsa ayrıca, perakende bir cüzdan ve ödül uygulaması olan Bakkt App’in geliştirilmesini desteklemek amacı ile ek olarak 532 milyon $ toplayacak.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, satın alım söylentileri Ocak ayının başında oraya çıktı. Bildiğiniz gibi Bakkt, bu yıl hacimsel olarak bir artış gördü ve birkaç kez rekor üstüne rekor kırdı. Bununla birlikte, rakibi olan CME’ye göre çok daha düşük bir kripto para sermayesine sahip.

Ayrıca Bakkt, duyurusuna ek olarak eski bir Citi yöneticisi olan Gavin Michael’i yeni CEO’su olarak atadığını duyurdu. Michael, birleşecek olan şirketin yönetim kurulluna katılacak ve Bakkt’ın eski CEO’su David Clifton’un yerini alacak.

Son olarak Bakkt, bu yılın Mart ayında lansmanını yapacağı Bakkt Cash’in duyurusunu yaptı. Elde edilen bilgilere göre bu uygulamanın erken erişimine 400.000’den fazla kullanıcı kayıt yaptırmış.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version