Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61849.99
0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2986.6
-0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.61
-2.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $540.5
-1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bakkt’tan Starbucks’ta Bitcoin’le Kahve Müjdesi!

Bakkt, kripto parayı günlük hayata entegre etmek için yeni bir uygulama çıkaracağını ve test sürümünün denemesinin Starbucks’ta olacağını duyurdu.

Clock
Paylaş
Bakkt’tan Starbucks’ta Bitcoin’le Kahve Müjdesi!

Starbucks’ta kahve içmek istiyorsunuz ancak cebinizde nakdiniz veya kartınızda paranız yok mu? Hiç sorun değil. Tabii eğer Bakkt uygulamasında Bitcoin’iniz varsa!

Bakkt, dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından birkaç tanesini bünyesinde barındıran Intercontinental Exchangein (IE) de desteklediği bir kripto para birimi platformudur. Son gelişmelere göre, kripto parayı günlük hayata entegre etmek için yeni bir uygulama çıkaracağını duyurdu.
Bu uygulama ile yatırımcılar istedikleri anda Bitcoin’in volalitesinden etkilenmeden borsadan para çekip harcama yapabilecekler.

Bir blog yazısı aracılığıyla Bakkt Ürün Sorumlusu Mike Blandina şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Bakkt'tan Starbucks'ta Bitcoin'le Kahve Müjdesi!300x250 muhabbit - Bakkt'tan Starbucks'ta Bitcoin'le Kahve Müjdesi!

“Bakkt’ın teknolojiyi, gizliliği ve inovasyonu güvence altına alma yaklaşımı, henüz dijital varlığı olmayan tüketiciler ve riskleri artırmadan yeni, verimli ödeme şekillerini kabul etmek isteyen yatırımcılar için bir destekleyici olduğumuz anlamına geliyor”

Uygulamanın test sürümü Starbucks’ta denenecek

iOS ve Android sürümleri kullanan telefonlar için yeni bir uygulama tasarlanıyor. Bu uygulama ile belirli kripto para birimleri satın alınabilir, başka bir kaynaktan elde edilen kripto paraları yatırılabilir ve cüzdan olarak kullanılabilir. Ancak bu cüzdan diğerleri gibi ‘depolama’ olarak geçmeyip harcamak istediğiniz kriptoyu koyduğunuz yer olarak geçecek.

Uygulamanın test sürümünün denenmesi de oldukça geniş bir alana yayılmış mağazalarıyla, her bölgeden insanın aktif bir şekilde müşterisi olan zincir kahve şirketi Starbucks’ta olacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar