Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67300
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.74
-0.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.82
7.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.8
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Balancer Avalanche’a Katıldı!

Balancer, Avalance ağına katıldı. Ağ üzerinde LST pazarını hızlandırmak ve kullanıcılara DeFi’ın en iyi imkanlarını sunmak istiyor.

Clock
Paylaş
Balancer Avalanche’a Katıldı!

Toplamda 1 milyar doların üzerinde kilitli değer barındıran merkeziyetsiz AMM (otomatik piyasa yapıcı) Balancer, Avalanche ağını da destekleyecek. Ethereum ekosisteminde DeFi’ın öncülerinden olan Balancer’ın bu hamlesi, Avalanche ağında likidite artışını hızlandırarak katılımcılara yeni DeFi imkanları sunacak.

728×90 muhabbit - Balancer Avalanche'a Katıldı!300x250 muhabbit - Balancer Avalanche'a Katıldı!

LST’ler Desteklenecek

Avalanche; yüksek işlem kapasitesi, hızlı finality, enerji verimliliği ve özel subnetleri aracılığıyla ölçeklenebilme sorunlarına çözüm bulan önemli bir blok zinciri. Web3 ekosisteminin temel yapı taşlarından biri olan Balancer, bundan böyle Avalanche ile de yoluna devam edecek.

Balancer, Avalanche üzerindeki lansmanı ile birlikte, 4 önemli Avalanche LST protokolüyle de işbirliği yapacak. Böylece Avalanche Liquid Staked Token (LST) pazarını tek bir çatı altında birleştirecek.

Balancer, LST büyümesini nasıl hızlandırabilir?

Balancer, LST’leri barındırmak için en verimli DeFi altyapılarından biri olmayı hedefliyor. LST’ler için çoğu DEX’in uyguladığı tipik sabit havuzla karşılaştırıldığında, Balancer’ın Composable Stable Pools (kompozit sabit havuzları), getiri taşıyan tokenların tam gücünün likidite sağlayıcılara akmasını sağlayacak şekilde programlandı.

Bu benzersiz havuzlar; sürekli olarak blok zincirine sorgu yapan yerleşik bir oran sağlayıcısı kullanıyor, böylece token doğru oranına güncelleniyor ve getiri birikimi likidite sağlayıcılara geri veriliyor. Composable Stable Pools, kullanıcılara ve protokollere en verimli teknolojiyi sunuyor.

Tipik bir Likidite Havuzunda, likiditenin yalnızca %20’si swapleri kolaylaştırırken geri kalanı boştadır. Boosted havuzlar ise, kullanılmayan likiditeyi Aave gibi harici getiri üreten protokollere yönlendirir ve kullanıcılar için ek likidite madenciliği teşvikleri sağlar.

Avalanche LST protokolleri, Avalanche’in LST yeteneklerini yükseltmek için Balancer ile işbirliği yapacak. Balancer; BENQI’da sAVAX, Ankr’de ankrAVAX, Yield Yak’ta yyAVAX ve GogoPool’da ggAVAX likiditelerini desteklemek için yola başlıyor ve böylelikle Avalanche LST pazarı güçlendirilmiş olacak.

BENQI Kurucu Ortağı Dan Mgbor konu ile ilgili şunları söyledi:

“Balancer, LST likiditesi için temel bir unsur olarak ortaya çıktı ve yeni özellikleri BENQI’nin 41.000’den fazla sAVAX kullanıcısına doğrudan fayda sağlayacak. Daha verimli işlemleri kolaylaştırmaktan, likidite sağlayıcılarının daha yüksek getiri elde etmesine kadar, ortak çabamız sAVAX’ın kullanımını geliştirmeyi ve benimsetmeyi hedefliyor. Balancer’ın lansmanıyla birlikte, Avalanche’ta yeni bir dönem başlıyor ve bu yolculuğunun öncüsü olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ava Labs DeFi Başkanı Luigi D’Onorio DeMeo ise kurulan yeni işbirliği ile ilgili şunları söyledi:

“Neredeyse 100 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip olan Avalanche’ın kurulmuş ekosistemi, Balancer LP’lerinin kullanabileceği güçlü bir likidite kaynağıdır. Bu lansman ile Balancer, stake edilmiş türev varlıklar için ana kullanım yeri haline gelebilir.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar