Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66472
0.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3608.8
1.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.74
-0.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.4
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Balinalar, Bitcoin’e Para Akıtmaya Başladı!

Clock
Paylaş
Balinalar, Bitcoin’e Para Akıtmaya Başladı!

Bitcoin 35.000 doları yakalarken, on-chain faaliyetler, balinaların ve diğer küçük yatırımcıların aktif katılımını gösteriyor.

Blockchain analiz firması IntoTheBlock’tan gelen son veriler, en az 100.000 dolarlık Bitcoin BTC hareketinin olduğu işlem sayısının, geçtiğimiz hafta 23.400 ile yılın zirvesine ulaştığını ortaya koydu.

728×90 muhabbit - Balinalar, Bitcoin'e Para Akıtmaya Başladı!300x250 muhabbit - Balinalar, Bitcoin'e Para Akıtmaya Başladı!

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta 35.000 dolara ulaşarak Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesini gördü. Ayrıca şu aralar 34.000 dolar civarında yatay bir seyir izlese de, bu ay %27’lik bir artışla yılbaşından bugüne %107’lik bir kazanç yakaladı.

Artan ETF Başvuruları, Balinaları Yeniden Satın Almaya Çekiyor

IntoTheBlock, spot Bitcoin ETF başvurularındaki yoğunluğun, balinaların ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini artırdığını yazdı. Blackrock’un ETF başvurusuyla beraber, haziran ayı sonlarındaki işlemlerin daha çok yükseldiğine dikkat çeken IntoTheBlock, son günlerde Bitcoin’in bir yıldır ulaşamadığı fiyatlara çıkmasıyla ilginin daha çok arttığını belirtti.

Bu arada SEC’nin 2024 yılı başlarında birkaç spot ETF’i onaylaması bekleniyor. Analistler, Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin Bitcoin’in piyasa değerini 42.000 doların üstüne taşıyacağına inanıyor.

Ayrıca blockchain verileri de son haftalarda perakende yatırımcıların katılımının arttığını gösteriyor. Deutsche Digital Assets’in verilerine göre, küçük kuruluşlar için on-chain faaliyet endeksi geçen hafta 1,5 ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Tüm bunlara ek olarak, küçük yatırımcıların katılımı, kripto para varlıklarında sürdürülebilir bir boğa piyasası için hayati bir faktör olarak kabul ediliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar