Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66113.7
0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3562.63
4.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.98
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bankacılık Devi DBS: “Asya’daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı”

Singapur merkezli banka, geçtiğimiz yıl başlattığı kripto para platformundaki Bitcoin ticaret hacminin %80, Ether ticaret hacminin ise %65 arttığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Bankacılık Devi DBS: “Asya’daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı”

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası DBS, kripto para borsasında yaşanan hacim artışının rekor seviyelere geldiğini açıkladı. Singapur merkezli banka, geçtiğimiz yıl başlattığı kripto para platformundaki Bitcoin ticaret hacminin %80, Ether ticaret hacminin ise %65 arttığını açıkladı. 

728×90 muhabbit - Bankacılık Devi DBS: "Asya'daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı"300x250 muhabbit - Bankacılık Devi DBS: "Asya'daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı"

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan DBS yöneticisi şu ifadelere yer verdi:

“Piyasanın, özellikle sektörü sarsan çok sayıda skandalın ardından, odağını kararlı bir şekilde güven ve istikrara kaydırdığına inanıyoruz.”

Banka ayrıca, kripto paraların hacim konusunda yaşadığı rekorun yanında, bankada saklanan BTC ve ETH sayısının da artış gösterdiğini belirtti.

DBS, piyasada yaşanan fiyat oynaklığına rağmen yaşanan bu büyümenin, bankanın dijital varlık ekosisteminin devam eden gücünü yansıttığını özellikle vurguluyor. DBS ayrıca, bankaya emanet edilen Bitcoin ve Eter sayısının sırasıyla %100 ve %60’tan fazla arttığını belirtiyor.

Bu konuya özellikle değinen DBS Digital Exchange CEO’su Lionel Lim şu açıklamada bulundu:

“Özellikle sektörü sarsan çok sayıda skandalın ardından, pazarın odağını kararlı bir şekilde güven ve istikrara kaydırdığına inanıyoruz.”

Hatırlanacağı üzere DBS, 2020 yılının aralık ayında kurumsal ve akredite yatırımcılara özel olarak “DBS Digital Exchange” hizmetini başlatmıştı. Bu gelişmenin ardından banka, 2022 yılının eylül ayına gelindiğinde DBS Digibank uygulaması aracılığıyla yeni bir kripto para ticaret hizmetini başlattı.

Bankanın, DBS Digital Exchange platformunda halihazırda altı adet kripto para birimi ile işlem yapılabiliyor. Bunlar arasında, BTC, ETH, BCH, XRP, DOT ve ADA bulunuyor. 

Yatırımcı Sayısı Artışta

Müşteri sayısında da kayda değer artış yaşadığını belirten DBS, bir önceki yıla göre iki kat artan müşteri sayısının, 1.200’e ulaştığını belirtti. Güvenilir hizmet odaklı çalıştıklarını belirten CEO Lim, bu durumu şu ifadeler ile açıkladı:

“DBS Group tarafından desteklenen düzenlenmiş bir dijital borsa olarak, yatırımcıların dijital varlık ekonomisine erişmek için güvenilir ağ geçitleri ararken takdir etmeye başladıkları birçok benzersiz avantaj sunuyoruz.”

dbs - Bankacılık Devi DBS: "Asya'daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı"

Artan müşteri sayısı ile birlikte DBS, son olarak, kripto para hizmetlerini Hong Kong’daki müşterilere de genişletme planını açıkladı. Hatta banka, bölgede, bir dijital varlık lisansı başvurusunda bulunmayı planladığını açıkladı.

DBS Hakkında

DBS Bank, Singapur merkezli büyük bir bankadır. Banka, Temmuz 1968 tarihinde Singapur hükûmeti tarafından kurulmuş olup 2003 yılına kadar The Development Bank of Singapore Limited adıyla bilinen banka Temasek Holding’in yan kuruluşudur. 

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar