Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65239.48
0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3575.23
1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.26
1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.1
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Ortaklık Sağladı!

Sandbox, Hong Kong oyun şirketi Animoca Brands’in bir yan kuruluşudur.

Clock
Paylaş
Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Ortaklık Sağladı!

HSBC, metaverse planlarını gerçekleştirmek için The Sandbox ile ortaklık yaptı. 16 Mart 2022 Çarşamba günü The Sandbox, Twitter üzerinden bir gönderi yayımladı.

sandbox Twıtter

Blog gönderisine eklenen resmi incelediğimizde, HSBC markalı Amerikan futbol sahası stadyumuna sahip, pikselli bir araziyi gösterdiğini gözlemliyoruz.

Yayımlanan gönderiye göre İngiliz bankası, Sandbox’ın metaverse’ünden bir arsa satın aldı. HSBC sanal arsayı; spor, e-spor, oyun ve finans profesyonellerini eğlendirmek için satın alınan bir alan olarak bakıyor.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

HSBC’nin Asya-Pasifik Bölgesi Pazarlama Müdürü Suresh Balaji konu ile ilgili şunları söyledi:

Metaverse ile beraber insanlar, yeni nesil internet diyebileceğimiz web3’ü deneyimleyebilecek.

HSBC, gelişmekte olan platformları takip ediyor. Şahsen yeni deneyimler yaratmak için büyük bir potansiyel görüyoruz. Mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için yeni bir fırsatlar dünyası karşımıza çıkıyor.

Sandbox, Hong Kong oyun şirketi Animoca Brands’in bir yan kuruluşudur. Firma, geçen yıl kasım ayında SoftBank Vision Fund 2 liderliğindeki bir finansman turunda 93 milyon dolar topladı.

HSBC’nin yanı sıra Gucci, Warner Music Group ve Ubisoft gibi şirketler de metaverse için The Sandbox’ı tercih ettiğini söyleyebiliriz.

The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su olan Sebastien Borget yapılan ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

HSBC gibi şirketlerin sahip olduğu metaverse ilgisi, web3’ün daha geniş bir şekilde benimsenmesini sağlayabilir.

Decentraland’de Skecher Mağazası!

Skechers Twitter üzerinden yaptığı bir duyuruda metaverse’e girdiğini açıkladı. Daha çok ayakkabı ürünleriyle bilinen Skechers, Decentraland’de mağaza açan ilk spor giyim markası olacak. Ayrıca şirket, geçtiğimiz günlerde sanal ayakkabı ve konfeksiyon ürünleri satmak için ticari marka başvuruları da yaptı.

İlginizi çekebilir: Decentraland (MANA) Nedir?

puma metaverse - Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Ortaklık Sağladı!

Metaverse’e Olan İlgi Ve Alaka Her Geçen Gün Artıyor!

Birçok şirket metaversede yerini almak için çalışıyor. Birçok firmanın metaverse projesi için ticari marka başvuruları yaptığını biliyoruz. Ülkelerin ve yatırım şirketlerinin sürekli NFT veya metaverse ilgili projelere yatırım yapmak istediklerini söyleyebiliriz.

Son dönemlerin popüler alanları olan NFT’ler ve metaverse dünyası, gelişmeye ve artan kullanım alanları ile günlük hayatın bir parçası olmaya devam ediyor. Bu kapsamda da dev şirketler yaptıkları yatırımları artırarak sektörde adından söz ettirmek istiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar