Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67260.01
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3460.86
-1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.01
1.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.1
-1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BBVA İsviçre, Kripto Para Hizmetlerine Ethereum’u Ekledi!

Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan BBVA, kripto para hizmetlerine Ethereum’u ekledi.

Clock
Paylaş
BBVA İsviçre, Kripto Para Hizmetlerine Ethereum’u Ekledi!

Kripto para hizmetlerine Bitcoin ile başlayan BBVA’nın İsviçre kolu, hizmetlerine Ethereum’u da (ETH) eklemeye karar verdi. BBVA’nın yeni özelliklerine kullanıcılar, bankanın uygulamasından ulaşabilecek.

Banka tarafından yayınlanan açıklamaya göre; ETH’nin kripto para hizmetlerine eklenmesi haberinin özel müşteriler için geçerli olacağı yazıyor. En büyük İspanyol bankacılık kurumu olan Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), Avrupa’da kripto para hizmetlerini başlatan ilk kuruluş olduğunu ayrıca belirtti.

728×90 muhabbit - BBVA İsviçre, Kripto Para Hizmetlerine Ethereum'u Ekledi!300x250 muhabbit - BBVA İsviçre, Kripto Para Hizmetlerine Ethereum'u Ekledi!

Kullanıcılar, bankanın uygulamasını kullanarak kripto para yatırımlarını yönetebilecek ve ayrıca dijital varlıklarını euro, dolar veya diğer itibari para birimlerine çevirebilecekler.


BBVA İsviçre CEO’su Alfonso şunları söyledi:

Kripto para hizmetlerimize ETH’yi eklemeye karar verdik çünkü BTC ile birlikte yatırımcılar arasında en çok ilgiyi çeken diğer kripto paranın ETH olduğunu farkettik.

Banka, bu yılın başlarında İsviçre’de BTC ticareti ve saklama hizmetleri başlatmıştı.
Yeni duyuruyla beraber bu özellikten faydalanabilecek olan bir çok kullanıcı ETH’nin kripto para hizmetlerine eklenmesini olumlu karşıladı.

BBVA İsviçre’ye göre, Latin Amerika merkezli yatırımcılar, dijital varlık yatırımı için en yüksek iştaha sahipken, Avrupa ve Türkiye’de bunlardan sonra geliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar