Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66937.89
-0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3450.41
-1.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.49
5.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.7
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

BCHA Avalanche Consensus’unu Kullanacak!

Entegrasyonun 2021’in ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığı belirtilmiş durumda.

Clock
Paylaş
BCHA Avalanche Consensus’unu Kullanacak!

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin Cash tarafında yaşanan “hard fork”un ardından ortaya çıkan BCHA (Bitcoin Cash ABC), Avalanche Consensus’unu entegre edecek.

Ortaya çıkan belgede üçüncü nesil Bitcoin forku BCHA’nın, daha hızlı onay süresi ve yüzde 51 saldırılarına karşı koruma için Avalanche Consensus’undan faydalanacağı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - BCHA Avalanche Consensus'unu Kullanacak!300x250 muhabbit - BCHA Avalanche Consensus'unu Kullanacak!

Ortaya çıkan yeni verilerde hızlı transfer için Ön Consensus olarak Avalanche çözümünün entegre edilmesi planlanırken, yüzde 51 saldırılarına karşı ağın korunması için de Avalanche çözümünün entegre edilmesi planlanıyor.

Entegrasyonun 2021’in ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığı belirtilmiş durumda.

Konu ile ilgili tweeti alıntılayarak bir flood oluşturan Avalanche Kurucusu Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Avalanche’ın kripto para ekosisteminde bulunan en hızlı ve güvenilir consensus protokolü olduğunu belirtti. Bu sebeple herkesin Avalanche Consensus Protokolü’nü kullanması gerektiğinin altını çizen Sirer, BCHA tarafında bu adımı görmenin sevindirici olduğunu açıkladı.

Prof. Sirer; Ethereum gibi proof of stake algoritmasına geçmek isteyen, daha önce yüzde 51 saldırısına uğrayan (ETC, BTG vb.), merkezi bir sistemi olan IOTA ve az sayıda blok üreticisi bulunan EOS gibi ağların Avalanche protokolünü kullanmaya başlamalarını önerdi.

Avalanche protokolünü kullanmaya hazırlananan BCHA ekibi için iyi dileklerini sunan Sirer, aynı zamanda merkezsiz çözümler ortaya koyan ve eşten eşe ödeme sistemi geliştiren tüm geliştiriciler için iyi dileklerini sundu.

Sizce önümüzdeki dönemde Avalanche protokolünü kullanmaya başlayan farklı projeler görecek miyiz?

Avalanche (AVAX) geçtiğimiz günlerde lokal kripto para borsaları Binance TR’de işlemlere başlamış, Paribu da AVAX işlemlerini başlatacağının duyurusunu yapmıştı.

AVAX an itibarıyla 3.38 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Bitcoin Cash ABC ise yüzde 20’lik artış ile 19 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar