Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59985.65
2.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.6
1.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.72
-0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

The Beatles NFT Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor

Görsel-işitsel formatta alıcı ile buluşacak olan Lennon Connection: The NFT Collection’da bulunan eserler bizzat Julian Lennon tarafından seslendirildi

Clock
Paylaş
The Beatles NFT Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor

Efsanevi The Beatles grubunun yıldızı John Lennon’un en büyük oğlu Julian Lennon, özel koleksiyonunda yer alan en nadir müzik tarihi parçalarını NFT olarak satışa çıkartıyor.

Julian’ın NFT açık artırmasında yer alması beklenen eserler arasında oldukça değerli bazı The Beatles hatıra parçaları var. John Lennon’un “Magical Mystery Tour” filmi sırasında giydiği montu, “Help!” klibinde giydiği pelerini, 3 The Beatles gitarı ve Paul McCartney’in “Hey Jude” için tuttuğu el yazısı notlar bunlardan yalnızca bazıları.

728×90 muhabbit - The Beatles NFT Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor300x250 muhabbit - The Beatles NFT Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor

İlginizi çekebilir: NFT nedir?

Lennon Connection: The NFT Collection” isimli NFT açık artırması 24 Ocak 2022 Pazartesi günü teklif alımına başladı. YellowHeart ve Julien’s Auctions ortaklığında gerçekleştirilen açık artırmanın 7 Şubat 2022 tarihinde sonlanması bekleniyor. Açık artırmadan elde edilen gelirin bir kısmı Lennon’ın White Feather Vakfı’na bağışlanacak. 2007 yılında Julian tarafından kurulan White Feather Vakfı gelişmekte olan ülkelerdeki kız çocuklarının sağlığı ve iyi eğitim alması için çabalıyor.

Açık artırma neticesinde orijinal The Beatles ürünlerinin fiziksel formları Lennon’da kalmaya devam ederken, alıcılar NFT’lerin haklarına sahip olacak. Görsel-işitsel formatta alıcıya sunulacak olan koleksiyondaki her NFT bizzat Julian Lennon tarafından seslendirildi.

Beatles 901x600 - The Beatles NFT Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor
The Beatles NFT koleksiyonu satışa çıkıyor.

The Beatles NFT koleksiyonları milyonlarca dolara alıcı buluyor

Koleksiyonda en yüksek teklifi alması beklenen ürün $30,000 başlangıç fiyatı ile Paul McCartney’nin efsanevi The Beatles şarkısı Hey Jude için tuttuğu el yazımı notlar. Julien’s Auctions daha önce de benzer bir The Beatles anılarından oluşan NFT koleksiyonunu satışa sunmuştu. John Lennon’un akustik gitarının da $2.4 milyona satıldığı açık artırmada milyonlarca dolarlık gelir elde edilmişti.

NFT’ler son yıllarda kripto para piyasasının yükselen trendi olarak dikkat çekiyor. Özellikle sanat sektöründe devrim niteliğinde sonuçlara yol açacağı düşünülen NFT’ler şimdiden pek çok sanatçının ve ünlü ismin geleneksel açık artırmaları terk etmesine yol açtı.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar