Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51593.32
0.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3046.44
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.3
1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Belarus, Kripto Para Birimlerine Olan Duruşunu Resmiyete Döküyor!

Devlet başkanı, kripto paralar hakkında yeni bir kararname imzaladı.

Clock
Paylaş
Belarus, Kripto Para Birimlerine Olan Duruşunu Resmiyete Döküyor!

Belarus, dijital varlık düzenlemesi için hazırlanan yasal çerçeve üzerinde istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Ülke, diğer birçok ülkenin aksine, dijital para birimlerinin serbest dolaşımına izin vermeye devam ediyor.

Şimdi ise yapılan bir açıklamada, Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko’nun, ülkesinde kripto para faaliyetlerini resmi olarak desteklediğini doğrulayan bir kararı imzaladığı duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

Başkanın basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı, dijital cüzdan adreslerinin kaydı ve kripto para birimlerinin belirli yönleri hakkında 48 no’lu kararnameyi imzaladı. 

Bilindiği üzere Belarus, 2018 yılının başlarında madencilik gibi kripto paralar ile ilgili faaliyetlere izin verdi.

Mining Muhabbit

Bunun yanında ülke, Mart 2018’de yürürlüğe giren bir başkanlık kararı ile kripto para ticaretini yasallaştırdı. Bu karar da ülkeyi kripto para birimleri için dünyanın en iyi vergi cennetlerinden biri haline getirdi.

İmzalanan karar, Belarus High-Tech Park’ın yasa dışı işlemlerde kullanılan kripto para cüzdan adreslerinin kaydını yönetmesi için yasal bir temel oluşturuyor. Ayrıca, bu kayıtlara ait işlemler için yasal prosedürleri ortaya koyuyor.

Yeni yasal çerçeve, kripto para piyasasında işlem yapanları risklerden korumayı ve bireylerin bilmeden yasa dışı faaliyetlere karışmasını önlemeyi amaçlıyor.

Kripto Paralara Karşı Olumlu Duruş Sergileniyor

Yetkililer tarafından alınan yeni karar, ülkenin kripto para birimlerine karşı olumlu tutumu olduğunu vurguluyor. Ayrıca, durumun sürekli izlenmesi, düzenleyici standartların oluşturulması ve açıklığa kavuşturulması isteniyor.

Yapılan açıklamada, kararın ardından bakanlar kurulunun, yasanın yayımlanmasından itibaren üç ay içinde yürürlüğe girmesi için gerekli önlemleri alacağı belirtildi.

2018 yılından itibaren, kripto para birimi endüstrisinin destekçisi olan hükümet, ülkenin kripto paralara karşı olmadığını göstermek üzere çalışmalara devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar