Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65827.15
-0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3385.32
-1.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.87
-3.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.4
-0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bernstein: Bitcoin 2025 Hedefi 200 bin dolar!

Clock
Paylaş
Bernstein: Bitcoin 2025 Hedefi 200 bin dolar!

Bernstein analistleri, Bitcoin ETF’lerinin büyük bankalarda ve özel banka platformlarında onaylanmak üzere olduğunu belirtti. Ayrıca Bitcoin fiyatının 2025 sonuna kadar 200 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar.

Bazı analistler ETF ticaretinin sona erdiğini iddia etse de Bernstein’daki analistler bu görüşe katılmıyor. Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, Bitcoin ETF ticaretine karşı argümanların erken tahsislerin perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiği, kurumsal katılımın ise sınırlı olduğu yönünde olduğunu belirtti. Ancak analistler kurumsal bazlı ticaretin benimsenmesi gereken bir truva atı olduğunu savunuyor. Ve 13F başvurularının spot Bitcoin ETF katılımındaki kurumsal payın sadece %22 olduğunu ortaya koyuyor.

728×90 muhabbit - Bernstein: Bitcoin 2025 Hedefi 200 bin dolar!300x250 muhabbit - Bernstein: Bitcoin 2025 Hedefi 200 bin dolar!

Chhugani ve Sapra, büyük bankalarda ve özel banka platformlarında Bitcoin ETF’lerinin bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde onaylanacağını öngörüyor. Analistlere göre kurumsal yatırımcılar artık net uzun (long) pozisyonları değerlendiriyor ve bu yatırımcılar, ETF likiditesini iyileştirme konusunda rahatlar.

Kurumsal Ticaretin Rolü ve Bitcoin ETF’lerinin Geleceği

Analistler, kurumsal yatırımcıların spot ve vadeli işlem fiyatları arasındaki farkı arbitraj yaparak Bitcoin ETF’lerine yöneldiğini belirtiyor. Kurumsal tahsisin çoğunluğunun hedge fonları tarafından yönlendirildiğine inanıyorlar. Bu ticaret stratejisi kurumsal yatırımcıların spot Bitcoin ETF’lerini satın aldığı ve CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sattığı bir stratejiyi ifade ediyor.

Bernstein analistleri, finansal danışmanlara yapılan tahsislerin gerçek talep olduğunu ve büyümenin daha büyük danışmanlar tarafından sağlanacağını öngörüyor. Bitcoin’in bir hazine rezerv varlığı olarak benimsenmesinin artması, yeni FASB yönergeleri sayesinde daha da kolaylaşıyor. Bu yönergeler şirketlerin bilançolarında varlığı daha rahat tutmasını sağlıyor. Analistler 2024 yılında kurumsal hazinelerden yeni bir talep artışı bekliyor.

Bitcoin’in 2025 Hedefi ve Uzun Vadeli Beklentiler

Bernstein analistleri, Bitcoin ETF’lerinin yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde yeniden hızlanacağını ve mevcut dalgalı piyasalarda yeni giriş seviyeleri sağlanacağını belirtti. Analistlere göre Bitcoin’in yeni 10 bin doları 60 bin dolar. Bitcoin için 2025 sonuna kadar 200 bin dolarlık bir hedef belirleyen analistler, 2029 sonunda 500 bin dolar ve 2033’te 1 milyon dolara ulaşmasını bekliyor.

Bugün müşterilere bu hedefleri yineleyen Bernstein analistleri, Bitcoin’in halving sonrası aynı dönemde Haziran 2020’de 10 bin doların altındaki fiyatlara eşdeğer olduğunu söyledi. Analistler Bitcoin’in yılın başında yaklaşık 42 bin dolardan %53’lük bir yükselişe geçmesine rağmen döngünün hala erken olabileceğini belirtti.

Analistler ETF’ler tarafından yönlendirilen kurumsal talebin görünürlüğü ve varlık yöneticilerinin pazarlama çabalarının Bitcoin’in gelecekteki fiyat artışlarında büyük rol oynayacağını vurguladı. BlackRock gibi önde gelen varlık yöneticileri, Bitcoin ETF’leri için büyük fırsatlar görüyor ve kripto işlerini ölçeklendirmek için pazarlama ve dağıtım konusunda baskı yapma konusunda teşviklere sahip. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar