Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66643.57
3.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3501.01
2.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.29
4.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.9
3.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!

ABD Hazinesi, Başkan Biden’ın yürütme emrini yerine getirmek üzere harekete geçti.

Clock
Paylaş
Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden’ın kripto para birimleriyle ilgili yürütme emrine istinaden, ABD Hazinesi, vatandaşlardan kripto para birimlerinin riskleri ve faydaları hakkında geri bildirim istemeye karar verdi.  

Kamuya açık yorum talebi 8 Temmuz 2022 tarihinde Federal Kayıt üzerinden yayımlandı. Ancak Hazine bunu 12 Temmuz 2022’ye kadar resmi olarak açıklamadı. Gerekli çalışmaların ardından ilgili talep 12 Temmuz 2022 tarihinde yayımlandı. Hazine tarafından başlatılan bu yeni girişim, kurumun kripto varlıklara ilişkin politikasını sağlamlaştırdığı döneme denk gelmiş oldu.  

728×90 muhabbit - Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!300x250 muhabbit - Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!

Hazine yetkilisi Nellie Liang konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tüketiciler için kripto varlıklar, daha hızlı ödemeler gibi potansiyel faydaların yanı sıra dolandırıcılık ve bununla ilgili riskler de dahil olmak üzere potansiyel riskler oluşturabilir.”  

Ulusal finans müsteşarı Liang’ın, Hazine’nin stablecoin düzenlemesi önerisine de öncülük ettiği biliniyor. Liang ayrıca, Kongre’nin stablecoinlerin ihracını sigortalı mevduat kurumlarına, yani bankalarla sınırlaması gerektiğini de belirtiyor.  

Risklere Dikkat Edilmeli

Hazine’nin duyurusu, kripto paraların savunmasız nüfuslar için daha büyük bir risk oluşturduğuna dair endişelere de dikkat çekiyor:  

“Dijital varlıkların kullanımındaki artış ve topluluklar arasındaki farklılıklar, daha az bilgili piyasa katılımcılarına farklı finansal riskler sunabilir veya eşitsizlikleri şiddetlendirebilir. Dijital varlıkların tüketiciler, yatırımcılar veya işletmeler için aşırı risk oluşturmamasını sağlamak kritik öneme sahiptir. Ayrıca yapılması gereken, daha savunmasız nüfusların yaşadığı güvenli ve uygun fiyatlı finansal hizmetlere erişimi genişletme çabalarının bir parçası olarak korumaları uygulamaya koymak olmalı.”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta ABD Hazinesi, Beyaz Saray’a kripto para birimleriyle ilgili uluslararası katılım çerçevesini gönderdi. Başkan Joe Biden da, bunun üzerine konu hakkında yürütme emrini çıkardı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar