Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60084
2.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.07
1.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
0.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.8
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Biden’ın Kripto Para Kararnamesinin Kaderi Haftaya Belli Olacak!

Joe Biden’ın kripto paralara yönelik teklifine gelecek tepkiler, Eylül 2022’nin ilk günlerinde kararnamenin geleceğini şekillendirecek. 

Clock
Paylaş
Biden’ın Kripto Para Kararnamesinin Kaderi Haftaya Belli Olacak!

Amerikan Başkanı Joe Biden’ın, kripto paralara yönelik teklifine farklı hükümet organlarından gelecek olan tepkiler, Eylül 2022’nin ilk günlerinde kararnamenin geleceğini şekillendirecek. 

9 Mart 2022’de ortaya atılan kararname için yedi farklı kurumdan yedi farklı rapor bekleniyor. 120 günlük bir süreye sahip raporların son yayımlanma tarihi 5 Eylül 2022. 

728×90 muhabbit - Biden'ın Kripto Para Kararnamesinin Kaderi Haftaya Belli Olacak!300x250 muhabbit - Biden'ın Kripto Para Kararnamesinin Kaderi Haftaya Belli Olacak!
Joe Biden 901x600 - Biden'ın Kripto Para Kararnamesinin Kaderi Haftaya Belli Olacak!

Biden’ın Beklediği Raporlar: 

Biden’ın kararnamesinin odak noktası entegrasyon için iş birliğinin şart olduğu yönünde. Rapor yayımlaması beklenen hükümet organları ise şöyle:

Hazine Bakanlığı: Merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) dair bir rapor. Raporda, Federal Rezerv (FED) ile ortaklık mevzusuna da değinilecek. 

Bilim ve Teknoloji Ofisi: CBDC’yi uygulamanın zorlukları ve olasılığı üzerine teknik bir analiz.

Adalet Bakanlığı: CBDC’nin piyasaya sürülebilmesi için Kongre’nin yeni bir kanun çıkarmasına gerek olup olmadığı üzerine bir rapor. 

Piyasa ve Tüketici haklarının korunmasına dair söz sahibi yasal düzenleyiciler: Dijital varlıkların piyasalarda ve ödemelerde yaratabileceği risk ve avantajlara dair bir rapor.

Bilim ve Teknoloji Politikaları Ofisi: Kripto paraların zaman aralıklarında enerji geçişlerindeki rolüne dair bir rapor. Konu oldukça tartışmalı. Nitekim, kripto paraları eleştirenler madenciliğin ciddi bir enerji israfı olduğunu iddia ederken, kripto para destekçileri yenilenebilir enerji kaynaklarının gelişimi desteklenerek bu sorunun önüne geçilebileceğini öne sürüyor.  

Adalet Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve Milli Güvenlik Birimi ortak çalışması: Kolluk kuvvetlerinin dijital varlıklara dair suçları belirleme, soruşturma ve kovuşturmaktaki rolü üzerine bir rapor. Federal düzeyde şimdiye dek kripto paralara dair suçları Adalet Bakanlığı birimi olan FBI, Hazine Bakanlığı birimi olan IRS ve Milli Güvenlik Birimi yürüttü. 

Ticaret Birimi: Dijital varlık teknolojilerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) diğer ülkelere kıyasla ekonomik olarak üstünlüğünü sağlamasına imkan tanıyacak bir çerçeve hazırlanması. 

İlginizi çekebilir: Biden İstedi, ABD Hazinesi Kripto Paralar Hakkında Araştırmalara Başladı!

Söz konusu raporlardan bir kısmı şimdiden teslim edildi. Özellikle Adalet Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı çalışmalarının konuyu uluslararası bir bakış açısıyla ele aldığı belirtiliyor. 

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar