Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65157.87
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3550.32
-0.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.85
-0.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.7
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bilgisayar Korsanları Polygon Gaming Platformundan 140 Milyon Dolar Çaldı!

Bir bilgisayar korsanı, 96 kripto para cüzdanlarının özel anahtarlarını ele geçirmek için Polygon tabanlı platformdan yararlandı.

Clock
Paylaş
Bilgisayar Korsanları Polygon Gaming Platformundan 140 Milyon Dolar Çaldı!

Polygon tabanlı bir oyun olan Vulcan Forged hacklendi. Oyun içi token olan PYR tokenın toplam arzın yarısı çalındı.

Vulcan Forged platformu, merkezi olmayan borsaya ve NFT pazarına sahiptir. Oyuncular para kazanmak için bu sistemleri kullanırken şimdi acil çıkış yapmaya çalışıyorlar.

728×90 muhabbit - Bilgisayar Korsanları Polygon Gaming Platformundan 140 Milyon Dolar Çaldı!300x250 muhabbit - Bilgisayar Korsanları Polygon Gaming Platformundan 140 Milyon Dolar Çaldı!

Bir bilgisayar korsanı, 96 kripto para cüzdanlarının özel anahtarlarını ele geçirmek için Polygon tabanlı platformdan yararlandı. Bu süreçte yaklaşık 4.5 milyon Vulcan yerel PYR tokenını ele geçirdi. Bu sayı toplam arz olan 9 milyon arzın tam olarak yarısıdır. Kullanıcıların verdikleri bilgilere göre toplam kayıp 140 milyon dolar civarında.

Şirket, Kullanıcıların Kaybını Karşılamaya Çalışıyor!

Şirket, gün içinde kullanıcıların çalınan parasını kendi hazinesinden ödemeyi kabul etti. Sonrasında da çalınana paranın yarısının kullanıcılara ödendiğini duyurdular. Bu hareket hayal kırıklığına uğratan bir destek oldu. Bu haberlerden sonra PYR tokenın fiyatı son 24 saatte %30 değer kaybetti. 32$’dan önce 21$’a düşen PYR token şu anda 19.22$ fiyatından listenmeye devam ediyor.

Şirketin CEO’su Jamie Thomson’a göre, bilgisayar korsanları Vulcan Forged’un kullanıcıları için yönettiği yarı açık cüzdanlara saldırdı. Sorun, cüzdan çözüm sağlayıcısında değil, Vulcan Forged ile ilgili bir güvenlik açığıydı.

Thomson, şirketin sosyal ağında yaptığı açıklamaya şu sözler ile devam etti:

Olan şu ki! Birileri, sunucularımızdan yararlandı. Kimlik bilgilerini aldı ve MyForge kullanıcılarının özel anahtarlarını almak için kullandı. İleriye dönük olarak, merkezi olmayan cüzdanlardan başka bir şey kullanmayacağız, bu sayede bir daha asla bu sorunla karşılaşmak zorunda kalmayacağız.

MyForge, kullanıcıların kripto para ve NFT varlıklarını görüntüleyen bir yönetim aracıdır.

Böyle küçük çaplı bir oyun için 140 milyon dolarlık kayıp çok büyük bir miktar oldu. Etherscan’a göre borsalar dahil elinde PYR token tutan 6.501 hesap bulunuyor. Axie Infinity tokenı tutan ise 45.073 hesap bulunuyor. Bilgisayar korsanları en az hesapla en çok tokenı hedef almış gibi gözüküyor. Topluluğun balinaları sayılacak 96 cüzdandan toplam arzın yarısı çalındı. Bu da korsanların cüzdan başına 1.46 milyon dolar çaldığını ortaya çıkarıyor.

Saldırı sonrasında Vulcan Forged’un piyasa değeri sadece 12.12.2021 Pazar günü 612 milyar dolardan 397 milyar dolara düştü.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar