Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64690.86
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3102.19
1.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.56
4.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.9
1.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

BiLira, TRYB’nin, Curve Finance ve Hashflow Üzerinde Listelendiğini Duyurdu!

Türk Lirası ile sabit stablecoin TRYB, DeFi üzerinde kullanım alanlarını genişletiyor.

Clock
Paylaş
BiLira, TRYB’nin, Curve Finance ve Hashflow Üzerinde Listelendiğini Duyurdu!

Türkiye’nin ilk blockchain tabanlı istikrarlı kripto para biriminin (TRYB) yaratıcısı olan BiLira, son dönemlerde kripto para alanında attığı adımlar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Bu kapsamda da BiLira, yaptığı yeni bir açıklama ile TRYB’nin, önde gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları: Curve Finance ve Hashflow üzerinde listelendiğini duyurdu.

728×90 muhabbit - BiLira, TRYB’nin, Curve Finance ve Hashflow Üzerinde Listelendiğini Duyurdu!300x250 muhabbit - BiLira, TRYB’nin, Curve Finance ve Hashflow Üzerinde Listelendiğini Duyurdu!

Yapılan bu yeni listeleme ile birlikte TRYB, hem Curve Finance hem de Hashflow üzerinde ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin kripto para türevleri karşılığı takas edilebilecek. Bunun yanında kullanıcılar, takas işlemlerinin dışında, BiLira önderliğinde oluşturulan likidite havuzlarına, kripto para varlıklarıyla katılım gösterebilecek.

DeFi İlgi Görmeye Devam Edecek

Türk lirasını TRYB aracılığıyla merkeziyetsiz finans uygulamaları üzerinde temsil eden BiLira ekibi, DeFi uygulamalarının 2023 yılı ile birlikte Türk kullanıcılar tarafından daha da ilgi göreceğini düşünüyor.

Bu kapsamda, yeni gelişmenin önemine vurgu yapan BiLira ekibi, listelenmeler ile birlikte, kullanıcıların, DeFi uygulamaları üzerinde Türk lirası ile işlem yapabilme imkanı elde edeceklerini belirtiyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Hatta ekip, Curve Finance ve Hashflow’un ardından 2023 yılı içinde bir kaç merkeziyetsiz finans uygulamasında daha yer almayı planladığını belirtiyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan BiLira CEO’su ve kurucu Ortağı Sinan Koç, şu ifadelere yer verdi:

“2023 ile birlikte özellikle Merkeziyetsiz Finans uygulamalarının yenilenen güvenle önünün tekrardan açılacağına inanıyoruz. Merkeziyetsiz finans gibi yenilikçi teknoloji alanlarında Türk lirasını temsil etmeye devam etmek istiyoruz.”

BiLira (TRYB) Nedir?

Sinan Koç, Murat Fırat ve Vidal Arditi, 2019 yılında Türkiye’nin ilk stablecoin ve blok zinciri teknoloji şirketi BiLira’yı kurdu. Türk lirasına endeksli stablecoin TRYB, şu anda Ethereum, Avalanche, Binance Smart Chain, Solana, Algorand ve Polygon blok zincirleri üzerinde çalışıyor.

Vizyon olarak merkeziyetsiz, özgür ve eşler arası finansal ağlara erişimi geliştirme gibi değerlere dayanan BiLira şirketinin stablecoini olan TRYB, bire bir oranında Türk lirası ile sabit bir kripto para birimidir. Her bir TRYB’nin, Türk bankalarında tutulan Türk lirası (TRY) ile %100 karşılığı bulunuyor. Ayrıca bu karşılık, düzenli olarak denetleyici kurumlarca raporlandırılmaktadır.

bi lira - BiLira, TRYB’nin, Curve Finance ve Hashflow Üzerinde Listelendiğini Duyurdu!

Kullanıcılar bilira.co platformu üzerinden aldıkları TRYB’leri anlaşmalı borsalara geçirerek kripto para alım satımı yapabilirler. Kullanıcılar isterlerse uyumlu dijital cüzdanlarına transfer ederek DeFi, NFT gibi farklı alanlarda varlıklarını değerlendirebilir.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar