Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59990
2.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3198.4
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.08
1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.8
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, 1 Milyon Dolarlık Hesabı Dondurdu!

Binance, Tezos’un iddialarına yanıt verdi

Clock
Paylaş
Binance, 1 Milyon Dolarlık Hesabı Dondurdu!

Binance, sosyal medyadaki yardım çağrısından sonra Tezos aracı yardımcısı için 1 milyon dolarlık hesap erişimini kısıtladığını açıkladı.

25 Ağustos 2022 Perşembe günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Binance, Tezos staking ödülleri denetçi hesabı Baking Bad’in hesabını “bir yasa uygulaması talebinin sonucu olarak” dondurduğunu açıkladı.

728×90 muhabbit - Binance, 1 Milyon Dolarlık Hesabı Dondurdu!300x250 muhabbit - Binance, 1 Milyon Dolarlık Hesabı Dondurdu!

Tezos yardımcısı, kripto para borsasının hiçbir açıklama yapmadan 1 Temmuz 2022 tarihinden beri Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polgyon (MATIC), Tether (USDT) ve diğer tokenların bulunduğu hesabını bloke ettiğini iddia etti.

Binance ise bu iddiayı yalanladı. Binance, BakingBad’in yapılan işlemlerin farkında olduğunu ve bu konuda birçok defa iletişime geçildiğini belirtti. Binance, temmuz ayının 7, 12 ve 22. günlerinde BakingBad’in, destek sohbet sistemi aracılığıyla LE iletişim formu doldurduğunu açıkladı. Borsa, topluluğu kandırmanın dava sonucunu değiştirmeyeceğini de açıkladı.

Binance konu hakkında şunları söyledi:

“Diğer borsalarda olduğu gibi Binance’in de bu tarz isteklerle iş birliği yapması gerekiyor. Tezos, bu yolu takip etmek istiyorsa, ajansa el koymaya itiraz etmek için bir süreç var. Ancak bu süreç bir ajans aracılığıyla yapılıyor, Binance’in bu süreç üzerinde hiçbir kontrol etkisi yoktur.”

Binance, Konu Hakkında Açıklamalar Yaptı

Borsa ve bağlı ortaklıklarının dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösterdiği göz önüne alındığında, Binance’in hangi hukuki yaptırıma atıfta bulunduğu bilinmiyor. Baking Bad’in LinkedIn sayfasına göre, platformun merkezi Estonya’da bulunuyor. Estonya’da birçok kripto para hizmet sağlayıcısı 2022 Şubat ayından beri ek kara para aklama (AML) karşıtı kısıtlamalara maruz kalıyor.

Binance daha öncede hukuki yaptırımlara saygı gösterdi. Ukrayna’daki savaşın başlamasından sonra Rusya merkezli kuruluşlara ve bireylere yaptırımlar uyguladı. Binance sözcüsü, 2022 Şubat ayında verdiği demeçte borsanın kullanıcıların hesabını tek taraflı donduramayacağını açıkladı. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao ise borsanın, geleneksel finans kurumlar gibi aynı yaptırımlara uyması gerektiğini belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar