Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69339.41
-2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3734.52
1.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.46
0.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.2
3.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, Abu Dabi’de Faaliyet Göstermek İçin Gerekli Onayı Aldı!

Binance, Bahreyn ve Dubai’den sonra Abu Dabi’den de onay alarak Orta Doğu bölgesinde genişlemeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance, Abu Dabi’de Faaliyet Göstermek İçin Gerekli Onayı Aldı!

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, artık Abu Dabi’deki kullanıcılarına hizmetlerini sunabilecek. Binance, Bahreyn ve Dubai’den sonra Abu Dabi’den de onay alarak Orta Doğu bölgesinde genişlemeye devam ediyor.

Binance, kripto para borsası olarak hizmet vermek için Abu Dabi Global Market’ten (ADGM) onay aldı. Aldığı onay sayesinde Binance, Abu Dabi’deki kullanıcılara kripto para hizmeti verebilecek. Tam lisanslı bir firma olarak faaliyet göstermek isteyen Binance, önemli bir adım daha atmış oldu.

728×90 muhabbit - Binance, Abu Dabi'de Faaliyet Göstermek İçin Gerekli Onayı Aldı!300x250 muhabbit - Binance, Abu Dabi'de Faaliyet Göstermek İçin Gerekli Onayı Aldı!
BAE Genel Muhabbit - Binance, Abu Dabi'de Faaliyet Göstermek İçin Gerekli Onayı Aldı!

ADGM, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde bulunuyor. Finansal hizmetler için düzenleyici ve denetleyici olarak önemli bir role sahip olan ADGM, uluslararası finansal serbest bölge olarak da hizmet vermektedir. ADGM, Binance’in dünya genelinde düzenleyici lisanslar alma çabalarına karşılık olarak şunları söyledi:

“Binance, kendisini uluslararasında kabul görmüş ve iyi düzenlenmiş bir kripto para borsası olarak öne çıkmak istiyor. “


ADGM, Abu Dabi’yi hızlı büyüyen kripto paraların ve dijital ekonominin bir merkezi haline getirmeyi düşünüyor. Bu yüzden yerel ve küresel kripto para şirketlerine benzer düzenleyici onayları sağlamak istiyor.

ADGM CEO’su Dhaher bin Dhaher de, Binance’in Abu Dabi’de kendi firmasını kurma çabalarına yardım edeceğini söyledi ve bu gelişmeyi memnuniyetle karşıladı.

FTX’de Lisanslar Almaya Devam Ediyor!

Binance dışında önde gelen kripto para türev borsası FTX, Abu Dabi’den sonra BAE’nin en büyük ikinci şehri olan Dubai’de işletme lisansını almıştı.

22 Mart’ 2022 tarihinde ADGM, lisanslı şirketlerin değiştirilemez token (NFT) işlemlerini kolaylaştırmak için bir belge yayımladı.

Serbest bölgenin baş düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu (FSRA), ADGM’nin yayımladığı belgede NFT’leri belirli yatırımlar veya finansal araçlar olarak tanımlamak yerine fikri mülkiyet olarak tanımladı.

NFT ticaretine izin verilmesi büyük olasılıkla lisanslı şirketlerin, ADGM’nin Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Yaptırım Kurallarına uymasını gerektirecektir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar