Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65634.15
1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.61
4.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
10.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.1
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance: “Anormal” Altcoin Hareketleri Normal Piyasa Davranışlarından İbaret

Binance bir dizi altcoinin “anormal” şekilde işlem gördüğü haberleri sonrasında yaptığı açıklamada durumu soruşturduklarını belirtti.

Clock
Paylaş
Binance: “Anormal” Altcoin Hareketleri Normal Piyasa Davranışlarından İbaret

Kripto para borsası Binance bir dizi altcoinin “anormal” şekilde işlem gördüğü haberleri sonrasında yaptığı açıklamada durumu soruşturduklarını ve “şüpheli hesaplara” yönelik harekete geçtiklerini belirtti.

CZ olarak da bilinen Binance Yöneticisi Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada fiyat hareketlerinin “yalnızca piyasa davranışı” olduğunu ifade etti. CZ’ye göre bir hesap fonlarını bir ticari hesaba aktardı ve bazı kripto paraları almaya başladı. Sonra başka hesaplar da bu yöntemi takip etti. Böylece söz konusu anomaliler ortaya çıktı.

Borsa, bu davranış faaliyetlerine girişen hesapları geçici olarak askıya aldı ve böylece fonlarını çekmelerinin önüne geçti. Ancak şirket sosyal medya üzerinden pek çok ülkeden kullanıcılardan şikayet alınca hesapları yeniden devreye soktu.

cz - Binance: "Anormal" Altcoin Hareketleri Normal Piyasa Davranışlarından İbaret

Zhao, açıklamalarının devamında merkeziyetsizlik etrafında gelişen bir sektörde yer alan bir borsayı yönetirken “haddini aşan oranda müdahale” gibi bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. “Uygun oranda müdahalenin bir dengesi var. Ancak söz konusu altcoin hareketliliğine benzer bazı durumların yaşanmasına da müsaade etmek gerek.

Borsadan günün ilerleyen gelen saatlerinde gelen açıklamalar ise söz konusu anomalilerin çalınan API anahtarlarından ya da güvenlik duvarı aşılan müşteri hesaplarından kaynaklanmadığını ifade etti.

Açıklamalar bir borsa kullanıcısı aracı ticari platform 3Commas aracılığıyla API anahtarlarının sızdırılmış olabileceği endişesini ortaya atıldıktan sonra geldi. Söz konusu borsa kullanıcısının an itibarıyla hesabı askıya alındı.

CoinMamba isimli Twitter kullanıcısı kaybolan fonlara dair CZ ile bir dizi tweet paylaşmıştı.

Zhao CoinMamba’nın hesabını askıya almayı düşündüğünü, çünkü borsasının “makul olmayan insanlara hizmet vermek istemediğini” belirtti. Zhao daha sonradan bu tweet’i sildi.

CoinMamba ise hesabının Twitter’daki söylemleri nedeniyle askıya alındığını belirtti. Borsanın müşteri hizmetleri CoinMamba’ya verdiği cevapta hesabının “yalnızca para çekme” moduna alındığını söyledi, sebep olarak da kullanıcının “tehdit” altında olduğu iddiasına işaret etti.

İlginizi çekebilir: Terra Kurucusu Do Kwon Sırbistan’da Mı?

3Commas ise cumartesi günü yayımladığı basın bildirisinde platformlarına ve API anahtarlarına yapılan saldırılara değindi. Bildiri, saldırıdan mağdur olan kullanıcıların hızlı bir şekilde polise başvurması gerektiğini söyledi. Pazar günü bir başka açıklama yayımlayan platform, “kötü niyetli aktörler” tarafından “iftiraya” uğradıklarını iddia etti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar