Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65648.32
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3192.82
4.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.09
4.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.5
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance Card Avrupa’da Çıkışını Yapıyor!

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan Binance Card, Avrupa vatandaşlarının hayatına girmek üzere.

Clock
Paylaş
Binance Card Avrupa’da Çıkışını Yapıyor!

Binance’in merakla beklenen kripto para banka kartı Binance Card, Avrupa ülkelerinde resmi olarak çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Binance 14 Temmuz tarihinde verdiği bir demeçte, Avrupa merkezli kullanıcılarının Ağustos ayı itibarıyla Binance Card için başvuru yapabileceklerini söyledi. Avrupa ülkelerini takiben, yakın bir gelecekte İngiltere için de bu hizmeti sunmak isteyen Binance, diğer bölgelerdeki kullanıcıları bir ön kayıt sistemine davet ediyor.

728×90 muhabbit - Binance Card Avrupa'da Çıkışını Yapıyor!300x250 muhabbit - Binance Card Avrupa'da Çıkışını Yapıyor!

Daha önce bildirildiği gibi, Swipe’ın işlem yapabildiği Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya gibi 31 tane ülke mevcut. Fakat Swipe henüz ABD’de mevcut durumda değil. Ancak firma lisanslama işlemlerini ve kayıtları tamamladıktan kısa bir süre sonra ABD’de hizmet vermeyi planlıyor.

Binance Card Dört Kripto Birim ile Çıkış Yapacak

Duyurulanlara göre, Binance Card çıkışını yaptıktan sonra toplamda dört kripto para birimine destek sağlayacak. Bu kripto birimler arasında Bitcoin (BTC), Swipe’ın kendi token SXP, Binance’in kendi tokenleri BNB ve BUSD var.

Yapılan açıklamalara göre, Binance Card çıkışı ile birlikte kullanıcılarının kripto paralarını anında itibari paraya dönüştürebilecek. Binance Card’ın bu yeteceği 200 bölge ve 60 milyon mağazada gerçekleştirebilecek.

Binance, Binance Card’ın temelde geleneksel bir banka kartı gibi çalışacağını ve kullanıcıların satın alma işleminden önce manuel olarak kripto birimlerini itibari paraya dönüştürmelerinin gerekmeyeceğinin altını çizdi.

Binance Card kullanıcıları, kartlarına doğrudan Binance’de bulunan spot cüzdanlar üzerinden yükleme yapabilecek ve bu yükleme sırasında yukarıda bahsettiğimiz dört kripto para biriminden yardım alabilecek.

Swipe CEO’su Joselito Lizarondo, “Örneğin kartımda, BTC’de 50 euro, BNB’de 50 euro varsa, yaptığım 75 euroluk işlem onaylanır ve benim seçtiğim sıralama ile çekim işlemi yapılır.” dedi.

Bildiğiniz üzere Swipe, kullanıcıların kripto para birimlerini cüzdanlarda saklamasına ve işlem yaparken bu birimleri itibari paraya dönüştürmesine olanak sağlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance Card’ın kripto paraların benimsenmesinde büyük bir rol oynayacağını düşünüyor.

Günlük kullanım işlemleri için kripto paraları kullanmak için somut bir yol sağlayarak, bu birimleri daha erişilebilir hale getirmek için ilerliyoruz. Kullanıcılarımıza bu yolu sağlamak kripto deneyimlerini sorunsuz ve daha verimli bir hale getirecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta CZ, Binance Card’ın Swipe tarafından desteklenen ilk işlemlerini göstermişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar