Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65450
0.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3576.06
0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.52
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance CEO’su Çalınan Kimlik Bilgileri Konusunda Uyardı!

Çalınan kişisel veriler arasında neler bulunuyor?

Clock
Paylaş
Binance CEO’su Çalınan Kimlik Bilgileri Konusunda Uyardı!

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda 1 milyardan fazla kişinin kişisel bilgilerinin sızdırıldığını ve dark web’te satışa çıkarıldığını belirtti.

CZ, çalınan verilerin bir Asya ülkesinin verileri olduğu belirtilirken, hatanın bir devlet ajansı ElasticSearch uygulamasından kaynaklanmış olabileceğini açıkladı. CZ, olası güvenlik sorunlarından dolayı Binance’in güvenlik doğrulamalarını sıklaştırdıklarını belirtti.

728×90 muhabbit - Binance CEO'su Çalınan Kimlik Bilgileri Konusunda Uyardı!300x250 muhabbit - Binance CEO'su Çalınan Kimlik Bilgileri Konusunda Uyardı!

Saldırıyla alakalı yeni bilgiler geliyor

Twitter üzerinden Zeyl Yang adlı kullanıcının yaptığı paylaşımlara göre ise veriler, Şanghay polisinden kaynaklı bir veri sızıntısından çalındı. Çalınan verilerin içerisinde isimler, ev adresleri, kimlik bilgileri, telefon, suç ve sağlık kayıtları gibi birçok veri bulunuyor. Verileri satışa koyan saldırgan, verilerin bir Aliyun (Alibaba) özel bulut sunucusundan olduğunu açıkladı.

İddialara göre saldırganlar Şanghay Ulusal Polisi veri tabanının saldırdı ve 1 milyar kişi hakkında 23 terabyte değerinde bilgiye sahip olduklarını iddia etti. Saldırganlar ele geçirdikleri veriyi şu anda 191.000 doların üzerinde bir değere sahip 10 Bitcoin’lik bir fiyat ile listeledi.

Şanghay polisinden herhangi bir yalanlama gelmese de, saldırganlar verilerin doğruluğunu kanıtlamak için bazı bilgileri açıkladı. Açıklanan veriler içerisinde polis arama kayıtları, adres, boy ve cinsiyet gibi bilgileri içeren 750.000 dosyalık veri bulunuyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar