Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64159.99
-3.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3071.47
-3.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.75
1.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.5
-3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance CEO’sundan Voyager Çıkışı: “Ben Asla Böyle Bir Anlaşma Yapmazdım!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao Alameda Research’ün Voyager Digital ile yaptığı anlaşmayı kendisinin asla yapmayacağını dile getirdi.

Clock
Paylaş
Binance CEO’sundan Voyager Çıkışı: “Ben Asla Böyle Bir Anlaşma Yapmazdım!”

Kripto para sektörü tarafından CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao Alameda Research’ün Voyager Digital ile yaptığı anlaşmayı kendisinin asla yapmayacağını dile getirdi.

Kripto para milyarderi ve Binance’in rakibi FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından Haziran 2022’de kurulan Alameda, kripto para komisyoncusu Voyager Digital’e 500 milyon dolarlık kredi limiti verdi. 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü gerçekleşen Voyager’ın iflas başvurusu ise aslında Alameda’nın Voyager’a 377 milyon dolar borcu olduğunu ortaya çıkardı.

728×90 muhabbit - Binance CEO'sundan Voyager Çıkışı: "Ben Asla Böyle Bir Anlaşma Yapmazdım!"300x250 muhabbit - Binance CEO'sundan Voyager Çıkışı: "Ben Asla Böyle Bir Anlaşma Yapmazdım!"

“Dürüst olmak gerekirse bu anlaşma benim için bile şaşırtıcıydı. Rakiplerimiz veya sektördeki meslektaşlarımız hakkında yorum yapmamaya çalışıyorum. Ama yine de belirtmeliyim ki asla böyle bir anlaşma yapmazdım, gelecekte de yapmam. Asla ‘Şirketinize yatırım yapacağım ve sonra bana biraz borç vereceksiniz’ demezdim. Bunun yerine o şirkete yatırım yapmazdım, paramı da cebimde tutardım.”

CZ.

Bankman-Fried’in şirketlerinin büyük bir kripto para likidite krizinin ortasında son iki hafta içinde yaptığı diğer anlaşmalar söz konusu olduğunda ise CZ spesifik yorumlarda bulunmamayı tercih etti. Ancak görüşmenin başlarında Zhao, kendisinin ve Binance ekibinin işlerin daha basit olmasını tercih ettiğini söyledi.

Binance Muhabbit11 - Binance CEO'sundan Voyager Çıkışı: "Ben Asla Böyle Bir Anlaşma Yapmazdım!"
Binance

Binance “Basit” Anlaşmaları Tercih Ediyor

“Kişisel olarak ben, ve büyük ölçüde de Binance, daha çok basit anlaşmaları tercih ediyoruz. “Geliriniz nedir? Kullanıcı numaranız nedir?” gibi soruların yeterli olduğu anlaşmaları seviyoruz. “Hey, sana bu parayı borçluyum, bana bu kadar parayı geri ödüyorsun, bana yatırım yapıyorsun, ben sana kredi olarak daha fazla para veriyorum ve sonra beni kurtarıyorsun!” gibi kompleks cümlelerin kurulduğu anlaşmaları sevmiyoruz.”

CZ

Bu sözler Zhao’nun olası kurtarma paketlerini eleştirdiği ilk sözler değil. Ancak Binance CEO’su ilk kez bir konsepti, yani Alameda’nın Voyager’a verdiği 500 milyon dolarlık kredi limitini, kendisinin asla yapmayacağı bir şey olarak açıkça dile getiriyor.

Yine de, CZ’nin FTX’in hamleleriyle ilgili önceki yorumlarının zamanlaması da oldukça düşündürücüydü.

23 Haziran 2022’de, FTX’in zor durumdaki kripto para komisyoncusu BlockFi’a 250 milyon dolarlık bir kredi limiti açıklamasından iki gün sonra, CZ bir blog yazısı yayımladı ve şöyle yazdı:

“Kötü şirketleri devam ettirmeye çabalamayın. Bırakın başarısız olsunlar. Yerlerini başka daha iyi projeler alsın. Nitekim elinde sonunda alacaklar da.”

İlginizi çekebilir: Voyager, Kripto Para Kredi Krizinin Son Kurbanı Oldu!

Tabii bu sözlerin hiçbiri, devam eden kripto para likidite krizi sırasında Binance’in herhangi bir kurtarma işlemine girişmeyeceği anlamına gelmiyor. Aksine, Binance CEO’su açıkça bazı kurtarma paketlerini incelediğini dile getiriyor. 

“Birçok şirket para sıkıntısı çekiyor, bu onların çoğunun kötü şirketler olduğu anlamına gelmiyor… Bazı şirketler ilk kez ayı piyasasına girerken birtakım küçük çaplı hatalar yapabiliyorlar. Bu şirketler iyi ürünlere, iyi ekiplere sahipler. Yalnızca biraz yardımımıza ihtiyaçları var. Ve bu noktada yardıma kesinlikle açığız. Bu nedenle önümüzdeki günlerde bizi birden fazla projeyi kurtarırken göreceğinizi düşünüyorum.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar