Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61092.6
7.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3313.01
2.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.63
-1.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.5
3.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Binance Coin BNB Fiyat Analizi 16.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz. Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Binance Coin BNB Fiyat Analizi 16.01.2021

Bugün inceleyeceğim coin Binance borsasının coini olan Binance coin yani BNB. Ancak bugün diğer fiyat analizi yazılarımdan farklı olarak dolar bazında değil de BTC bazında inceleyeceğim. Bunun sebebi BNB/BTC paritesinde güzel bir yapı görmüş olmam.

Binance coin BNB fiyat grafiği 16.01.2021. 4 saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

Öncelikle geniş açıdan grafiğe bir bakalım. Bitcoin’in hızlı yükselişi diğer tüm alcoinlerde olduğu gibi Binance coin de olumsuz etkilendi. Ancak buradaki “olumsuz” durumunun sadece BTC paritelerinde olduğunu belirtmek lazım. Birçok altcoin dolar bazında güzel yükselişler yaptı.

Buradaki yeşil bölgeler BNB/BTC paritesindeki önemli destek bölgeleriydi. Fiyat ilkini kırmış ve ikinci destek seviyesinden tepki almış durumda şu an. Ancak burada bir yapı gözüme çarptı. 0,0010 desteği (alttaki direnç) üzerinde ikili dip formasyonu olduğunu düşünüyorum. Bu formasyon güzel bir dönüş formasyonudur. Özellikle dip bölgesinde oluşunca. Şimdi biraz daha yakından bu yapıyı inceleyelim.

Binance BannerBinance Banner

Binance coin BNB fiyat grafiği 16.01.2021. Saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

Saatlik grafikte yapıyı inceleyelim şimdi. Kırmızı yatay çizgi yani 0,0011686 noktası formasyonun neckline bölgesi. Sağ tarafta ise küçük bir trendimiz bulunmakta. Ancak bu yapıda bazı çekincelerim var. Büyük zaman diliminde yapı oldukça güzel görünse de küçük zaman diliminde küçük sıkıntılar bulunmakta. İkili dip formasyonunda iki dip bölgesinin de yakın bölgelerden tepki alması gerekir. Ancak burada sağdaki dip bölgesinin daha yukarıda olduğunu görmekteyiz. Bundan dolayı yapıyı biraz daha riskli buluyorum. Bunu dikkate alarak pozisyon büyüklüğümü belirleyeceğim. Bu formasyonla ilgili gelişmeler oldukça telegram kanalımızdan ve twitter adresimden duyurmaya çalışacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar